W obecnych czasach wspólne działania klubów sportowych oraz organizacji esportowych nie są niczym dziwnym. Wszak już od blisko trzech lat taką formę działalności prowadzą AS Roma i Fnatic, a i na naszym rodzimym podwórku mamy przykład piratesports oraz Pogoni Szczecin. Teraz pora na kolejną tego typu inicjatywę.

Dziś rozpoczęcie współpracy oficjalnie ogłosiły bowiem FaZe Clan oraz mistrzowie angielskiej Premier League, Manchester City. Obie formacje posiadają ogromną rzeszę fanów na całym świecie i zamierzają wykorzystać ten fakt do kreowania wspólnych treści. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że FaZe i Man City miały okazję współdziałać ze sobą już przy okazji m.in. przedsezonowego tournee klubu z Wysp po Stanach Zjednoczonych w 2017 roku. Niemniej dopiero teraz wszystko zostało sformalizowane.

Esport to najszybciej rozwijający się na świecie sport dla publiki. Dlatego też współpraca z FaZe Clanem to dla Manchesteru City początek nowego, ekscytującego rozdziału w przygodzie z esportem – stwierdziła Nuria Tarre, czyli CMO w City Football Group – Jesteśmy świadomi tego, że kibice chcą okazywać swoją miłość do futbolu w wielu aspektach swojego życia, w tym poprzez modę, muzykę czy też gry, tworząc tym samym kulturę, która wykracza daleko poza piłkarskie boisko. Nie możemy się już doczekać współpracy z FaZe Clanem, dzięki której zapewnimy naszym kibicom nowe i wciągające sposoby na to, by zaangażować się w działalność klubu – dodała.

Co zrozumiałe, obie strony w największym stopniu współpracować ze sobą będą na scenie FIFY, czego efektem będą m.in. wspólne treningi graczy FaZe Clanu i Manchesteru City w wybranych ośrodkach szkoleniowych. Ponadto na rynku ukazać się mają specjalne, limitowane produkty nawiązujące do obu marek.