fot. ESL/Bart Oerbekke

Secret wydłuża wakacje. Zespół Nishy nie pojawi się na pierwszym Majorze w sezonie

Start nowego sezonu Dota Pro Circuit zaplanowany jest na pierwszą połowę listopada. Ale nie wszystkie drużyny pojawią się na jego inauguracji. Jednym z nieobecnych będzie Team Secret, czyli zespół polskiego gracza, Michała „Nishy” Jankowskiego. Pracodawca zawodnika znad Wisły poinformował dziś bowiem, że zespół odpuści pierwszego Majora i skupi się na regeneracji oraz przygotowaniach do ciężkiego sezonu 19/20.

Czwarte miejsce na The International 9 pewnie większość ekip na świecie wzięłaby w ciemno. Do takich nie należy jednak Secret, które uplasowanie się tuż za podium najważniejszych zawodów w kalendarzu Doty uznało za niepowodzenie. I po części nie ma się co dziwić. Skład Nishy rozpalił nadzieje włodarzy zespołu, sięgając w trakcie sezonu po triumfy podczas dwóch Majorów – The Chongqing Major oraz MDL Disneyland Paris Major. To z kolei sprawiło, że zespół Polaka poleciał na TI9 jako formacja z największą liczbą punktów DPC. Oczekiwania były więc, co by tu dużo nie mówić, naprawdę spore.

Mimo „tylko” czwartej lokaty na odbywającej się raz w roku imprezie, w Secret jak dotąd nie zaszły żadne zmiany kadrowe. To o tyle istotne, że na profesjonalnej scenie Doty zapanowała prawdziwa szufla, której efektem są liczne przetasowania między drużynami z czołówki. – Nie mamy żadnych zmian do ogłoszenia w tym momencie, ale pominiemy pierwszego Majora, aby zawodnicy odzyskali siły – czytamy w oświadczeniu TS. – Mimo że nasz zespół spisał się dobrze i zajął miejsce w top 4, to jednak miniony sezon nie spełnił naszych własnych oczekiwań. Nasz ostateczny cel, począwszy od naszych zawodników, poprzez nasz zarząd, aż po naszych partnerów, był i zawsze będzie koncentrował się na wygrywaniu TI, a nasze wysiłki w nadchodzącym sezonie 2019-20 nadal będą to odzwierciedlać – napisali włodarze organizacji

Secret poinformowało także, że pierwszym turniejem dla zespołu będzie ONE Esports Dota 2 World Pro Invitational Singapore zaplanowany na 17-22 grudnia. To oznacza, że Nishy i kompanów nie zobaczymy m.in. na ESL One Hamburg oraz DreamLeague Season 12.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Debiut nowego Cache'a już niedługo. Znamy uczestników meczu pokazowego!

Premiera odświeżonej wersji Cache'a coraz bliżej. Jak wiemy już od jakiegoś czasu, będzie ona mieć miejsce podczas ESL One New York 2019, dotychczas n...