fot. PUBG Corp.

Darmowe PUBG Lite niebawem będzie dostępne również w Polsce

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach PlayerUnknown’s Battlegrounds jest jednym z najbardziej rozchwytywanych tytułów z gatunku battle royale, jednakże spora część entuzjastów niejednokrotnie narzekała na to, że nie może w pełni cieszyć się z rozgrywki ze względu na zbyt duże wymagania sprzętowe. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że chcąc utrzymać jak największą liczbę graczy przy sobie, producenci PUBG postanowili stworzyć darmową wersję Lite, która, jak sama nazwa wskazuje, została okrojona do tego stopnia, że posiadacze słabszych komputerów mogą w pełni delektować się ulubionym tytułem.

PUBG Lite na początku było dostępne wyłącznie w Tajlandii, ale wraz z biegiem czasu poszerzano zakres krajów, które mają dostęp do okrojonej wersji gry. Po paru miesiącach PUBG Lite zaczęło zdobywać popularność m.in. w Azji Południo-Wschodniej czy Brazylii, a teraz producenci zamierzają wprowadzić tytuł również na Stary Kontynent. Co ciekawe, wśród wybranych krajów znalazła się także Polska, dlatego też polscy miłośnicy PUBG również mogą spróbować swoich sił, biorąc udział w otwartej becie, która wystartuje już 10 października. Dodatkowo udział w otwartych testach beta będzie nagradzany dwoma darmowymi skórkami – M416 Desert Camo oraz AKM Rock Star. Zapisy do testów prowadzone są pod tym adresem.

Warto w tym miejscu zaznaczyć także, czym tak naprawdę PUBG Lite różni się od oficjalnej wersji gry. Po pierwsze nie musimy za nią płacić, co często odstraszało polskich graczy, bo PUBG nie należało do najtańszych tytułów. Po drugie PUBG Lite jest zdecydowanie bardziej ubogie pod względem graficznym, a na dodatek rozgrywka jest ograniczona do 60 graczy, dlatego też wszystkie mecze są o wiele bardziej dynamiczne i przede wszystkim krótsze. Poza tym wersja Lite oferuje również dodatkowy tryb, w którym cztery drużyny po czterech zawodników w każdej mierzą się ze sobą. Wisienką na torcie jest z kolei to, że w PUBG Lite znajdziemy Lite Pass – odpowiednik przepustki bitewnej pozwalającej na wypełnianie przeróżnych misji, za które jesteśmy nagradzani licznymi kosmetycznymi dodatkami. Poniżej znajdziecie wymagania sprzętowe darmowej wersji popularnego battle royale’a:

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gdzie każdy może zostać kimś

Świat to niezwykle skomplikowane miejsce. Ogrom informacji, które spływają na nas z niemal każdej strony, sprawia, że praktycznie nie jesteśmy w stani...