fot. Blizzard

Ponad milion dolarów na stole. Przed nami wielki finał Overwatch League Season 2019!

W lutym do walki o mistrzowski tytuł Overwatch League przystępowało dwadzieścia formacji, ale dziś liczą się już tylko dwie z nich. Vancouver Titans lub też San Francisco Shock – to właśnie któraś z tych drużyn sięgnie dziś po zwycięstwo w wielkim finale, zgarniając tym samym główną nagrodę w wysokości 1,1 miliona dolarów.

Vancouver Titans vs San Francisco Shock
21:00 (BO7)

Nie da się ukryć, że taki finał był do przewidzenia. Od samego początku sezonu 2019 Titans i Shock były zdecydowanie najmocniejszymi drużynami i nie byłoby etapu, w którego finale nie wystąpiłaby chociaż jedna z nich. Powoduje to jednak, że trudno jednoznacznie określić faworyta dzisiejszego meczu, bo oba zespoły mają dużo mocnych i mało słabych stron. W teorii minimalnie więcej przemawia za składem z Kanady, który zakończył fazę ligową na pierwszym miejscu. Podopieczni Ji-Suba „paJiona” Hwanga w bieżącej edycji OWL doznali tylko pięciu porażek, z czego dwie miały miejsce w czwartym etapie, który nie miał dla graczy z Vancouver już żadnego znaczenia.

Z kolei formacja z Kalifornii opuszczała serwer pokonana siedmiokrotnie, ale spora tym zasługa dość przeciętnego startu rozgrywek w wykonaniu tejże ekipy. Z każdym kolejnym tygodniem jednak Shock rosło w siłę i docierało do finału każdego z trzech etapów, wygrywając nawet jeden z nich. Niemniej należy pamiętać, że to właśnie Jay „sinatraa” Won i jego koledzy przystępują do dzisiejszego starcia z drabinki przegranych, bo niespodziewanie polegli już w pierwszej rundzie play-offów, uznając wyższość Atlanta Reign. Ale była to jedyna wpadka zespołu z San Francisco, bo ten kolejne cztery spotkania wygrywał 4:0, gromiąc w ten sposób m.in. obrońców tytułu z London Spitfire oraz New York Excelsior.


Mecz finałowy pomiędzy Vancouver Titans a San Francisco Shock zaplanowano na godzinę 21:00 polskiego czasu. Spotkanie to wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Overwatch League na Twitchu.. Po więcej informacji na temat finałów Overwatch League Season 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Milica: Jeśli zagram źle w finale, to drużyny z LEC prawdopodobnie wybiorą ZaZeego

Po wczorajszym półfinale European Masters 2019 Summer, w którym Vodafone Giants pokonało Fnatic Rising, udało nam się porozmawiać z gwiazdą zwycięskie...