Poznaliśmy pierwszego uczestnika StarSeries i-League Season 8. Niespodziewanie jednak nie będzie nim TYLOO, które przegrało w finale górnej drabinki azjatyckich eliminacji – zamiast tego na zawodach w Turcji wystąpi 5Power Gaming.

Bin "Savage" Liu i jego koledzy dość gładko przebrnęli przez turniej kwalifikacyjny, w pierwszych dwóch meczach nie tracąc ani jednej mapy. Należy jednak pamiętać, że mierzyli się w nich z o wiele niżej notowanymi Lynn Vision Gaming oraz JiJieHao. Dopiero mecz finałowy, w którym 5Power natrafiło na TYLOO, okazał się prawdziwym wyzwaniem. Oba zespoły stoczyły między sobą aż trzy wyrównane potyczki i dopiero na Overpassie losy awansu rozstrzygnęły się na korzyść podopiecznych ShunJie "UnicorNa" Dinga.

Teoretycznie TYLOO miało jeszcze szansę na promocję w finale drabinki dolnej, ale z uwagi na napięty terminarz i konieczność podróży do Szwecji, gdzie odbędzie się DreamHack Masters Malmö, zrezygnowało z prawa do gry w nim. Wobec tego o drugą przepustkę na zaplanowane na koniec października StarSeries i-League Season 8 powalczą EHOME oraz Invictus Gaming. Pojedynek między tymi drużynami rozegrany zostanie 30 września o piątej nad ranem polskiego czasu.