fot. Blizzard/Ben Pursell

San Francisco Shock mistrzem Overwatch League Season 2019!

Miały być emocje, miały być zacięte pojedynki, miały być łzy wzruszenia, ale ostatecznie były tylko te ostatnie. W wielkim finale Overwatch League Season 2019 byliśmy bowiem świadkami pogromu, jaki San Francisco Shock zafundowało Vancouver Titans, pokonując swoich oponentów aż 4:0! Tym samym formacja z Kalifornii zgarnęła główną nagrodę w postaci 1,1 miliona dolarów!

Vancouver Titans 0 : 4 San Francisco Shock

(Overwatch League Season 2019 – wielki finał)
0 Wieża Lijiang 2
3 Eichenwalde 4
3 Świątynia Anubisa 4
2 Posterunek: Gibraltar 3

Od pierwszej minuty decydujący pojedynek przebiegał pod dyktando graczy Shock, którzy od mocnego uderzenia rozpoczęli starcie na Wieży Lijang. Pierwszy checkpoint Titans oddali oponentom niemal bez walki, ale drugi prawie wpadł na ich konto. Słowem klucz jest tutaj jednak prawie, bo w ostatniej chwili podopieczni Dae-hee „Crusty’ego” Parka przebili się przez defensywę rywali i sami zaczęli zdobywać kolejne procenty. I chociaż VT próbowało zakończyć rozpoczęty wcześniej podbój, to nie zdało się to na zbyt wiele – to kalifornijska formacja zatriumfowała 2:0. O wiele bardziej zacięty mecz oglądaliśmy na Eichenwalde, gdzie w regulaminowym czasie gry oba składy dopchały ładunek do celu z niemal trzema minutami zapasu, wobec czego potrzebna była dogrywka. Ta natomiast w całości należała już do Shock, które obroniło swój payload, by potem rzutem na taśmę zdobyć ten należący do zawodników z Vancouver i wygrać finalnie 3:2.

Dodatkowe minuty mogliśmy oglądać także w Świątyni Anubisa, gdzie i jedni, i drudzy sprawnie radzili sobie w natarciu i dość przeciętnie w obronie. Niemniej minimalnie wyglądało to w przypadku drużyny z San Francisco, która miała o 40 sekund więcej na to, by przechylić szalę na swoją stronę. I z czasu tego skrzętnie skorzystała, najpierw w minutę zdobywając pierwszy checkpoint, a potem jeszcze z nadwyżką czasową także drugi. W tamtym momencie sytuacja Titans nie wyglądała różowo – wynik 0:3 oznaczał, że jeżeli kanadyjska ekipa marzy jeszcze o zwycięstwie, to nie może popełnić już żadnego błędu. Ale ten miał miejsce już na kolejnej mapie, którą był Posterunek: Gibraltar. Szóstka z Vancouver była bowiem o krok, by powtórzyć wcześniejszy wyczyn rywali i doprowadzić ładunek do końca, ale zabrakło jej czasu. A wszystko dzięki Minho „Architectowi” Parkowi, który jako Bastion ustawił się na wysokiej pozycji i pruł do przeciwników, uniemożliwiając im w końcowych sekundach dotarcie do mety. Triumf SF Shock wynikiem 4:0 stał się faktem!

Co ciekawe, dla Titans była to pierwsza porażka w play-offach tegorocznej edycji OWL. Z kolei Shock przegrało już w pierwszej ich rundzie, uznając wówczas wyższość Atlanta Reign. Był to jednak jedyny moment słabości nowych mistrzów, którzy kolejne pięć pojedynków wygrali bez straty choćby jednej mapy, ogrywając po drodze m.in. obrońców tytułu z London Spitfire czy też New York Excelsior.

Końcowa klasyfikacja Overwatch League Season 2019 prezentuje się następująco:

1. San Francisco Shock 1 100 000 $
2. Vancouver Titans 600 000 $
3. New York Excelsior 450 000 $
4. Hangzhou Spark 350 000 $
5-6. Atlanta Reign, Los Angeles Gladiators 300 000 $
7-8. London Spitfire, Seoul Dynasty 200 000 $
9-10. Guangzhou Charge, Shanghai Dragons
11-12. Chengdu Hunters, Philadelphia Fusion

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Premier Tour najlepszą ligą w Europie! BIG mistrzem European Masters!

To było widowisko godne finału European Masters. Dwie najlepsze drużyny, Vodafone Giants i BIG, zmierzyły się w ostatecznej walce o mistrzostwo tej EU...