Dwa dni temu AVANGAR jako pierwsza drużyna zapewniło sobie awans na lanowe finały Esports Championship Series Season 8. Teraz do formacji z Europy Wschodniej dołączyło również Sharks Esports, które swoją promocję przypieczętowało niespodziewanym zwycięstwem nad Cloud9.

Zespół z Brazylii to jedno z większych zaskoczeń zmagań w Ameryce Północnej. Leonardo "leo_drunky" Oliveira i jego koledzy w pierwszym tygodniu awansowali aż do finału, niespodziewanie pokonując po drodze m.in. faworyzowany Team Liquid. I chociaż w decydującym meczu ponieśli porażkę z NRG, to i tak wzbogacili się o 7,5 tysiąca dolarów. W drugim tygodniu też na pewno zdobędą co najmniej tyle samo, bo ponownie udało im się dostać do czołowej dwójki. Co więcej, w półfinale Latynosi pokonali C9, które jako jedyne mogło im odebrać przepustkę na turniej finałowy – teraz wiemy już, że tak się nie stanie, bo Sharks w dwóch pierwszych kolejka ECS zgromadzi w sumie 15 tysięcy dolarów, czyli więcej niż ktokolwiek inny.

Lanowe finały Esports Championship Series Season 8 odbędą się między 28 listopada a 1 grudnia w Arlington. W sumie udział w zawodach weźmie osiem drużyn, które powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 500 tysięcy dolarów.