Awans miksu psychasiada do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019 w CS:GO był jedną z większych niespodzianek zakończonych niedawno zamkniętych eliminacji. Bardzo długo nie było jednak pewne, czy ekipa faktycznie powalczy o krajowy czempionat, gdyż nie posiadała ona wsparcia żadnej organizacji.

Teraz wiemy już, że nic nie stoi na przeszkodzie, by Maciej "destroj" Deorocki i spółka faktycznie zagrali w ESL MP. A wszystko dzięki pomocy marki odzieżowej CLEANT, która na czas trwania rozgrywek postanowiła przyjąć skład pod swoje skrzydła, tworząc tym samym CLEANTmix. – Chłopaki z naszej drużyny są miksem, a my także pod względem doświadczenia w sprawach esportowych możemy nazwać siebie miksem. Jeszcze przyjdzie czas, kiedy będziemy mogli uznać się za organizację z prawdziwego zdarzenia, na razie musimy skupić się na ważniejszych sprawach niż kwestie nazewnictwa – przyznaje jeden z założycieli CLEANT, Maksymilian Ekes. – Kiedy zakładaliśmy naszą firmę, wytworzył się między nami naturalny podział obowiązków. Zaczynając, musieliśmy zmierzyć się sami z dużą ilością znaków zapytania i tak na pewno będzie również tym razem. To jest coś, co kochamy, uwielbiamy tworzyć nowe rzeczy, szukać świeżych pomysłów i projektów. Drużyna esportowa to jest coś, co idealnie wpasowuje się w filozofię naszego działania – dodaje.

Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się polskiemu esportowi, rozmawialiśmy z kilkoma organizacjami o potencjalnej współpracy. Po tych rozmowach jedna rzecz stała się dla nas jasna – nie interesuje nas przyklejenie naszego logo do ciała zewnętrznego, odcinanie kuponików do istniejącej struktury. Kiedy usłyszeliśmy o chłopakach, którzy mixem rzucili wyzwanie dużym organizacjom w naszym kraju i zakwalifikowali się do ESL Mistrzostw Polski, a jednocześnie nie mogli w nich wystartować bez wsparcia – od razu wiedzieliśmy, że to jest to, czego szukaliśmy, a nie potrafiliśmy nazwać. Spontaniczny styl gry, elastyczność, a przede wszystkim fun z tego, co się gra – to są dokładnie zasady, którymi my kierujemy się w naszych operacjach. Mamy nadzieję, że to ugrają! – zapewnia brat Maksymiliana, Marek Ekes

Skład CLEANTmix prezentuje się następująco:

  • Konrad "koyot" Hadała
  • Kuba "Markoś" Markowski
  • Dominik "frz" Baran
  • Tomek "exhie" Tuszko
  • Maciej "destroj" Deorocki
  • Łukasz "prawus" Ganczewski – menadżer