Ostatni turniej eliminacyjny do StarSeries i-League Season 8 dobiegł już końca. Slot przeznaczony dla formacji ze Starego Kontynentu zgarnęło ostatecznie Heroic, które w finale europejskich zmagań okazało się lepsze od Tricked Esport.

Obie duńskie formacje miały podczas kwalifikacji ułatwione zadanie, bo jako ekipy rozstawione nie musiały przebijać się przez fazę grupową. Zdecydowanie lepiej z tej szansy skorzystało jednak Heroic, które ani w ćwierćfinale, ani też w półfinale nie straciło nawet mapy, chociaż trudno nie zauważyć, że miało dość łatwych rywali. Tego samego nie może powiedzieć Tricked, które stoczyło ciężki bój zarówno z Aristocracy, jak i Sprout. Jeżeli zaś chodzi o pojedynek finałowy, to podczas niego również oglądaliśmy zaledwie dwie potyczki i obie padły łupem podopiecznych Frederika "LOMME'A" Nielsena, których w roli zmiennika ponownie wspierał Casper "cadiaN" Møller. Najpierw na Inferno przechylili oni szalę zwycięstwa na swoją stronę wynikiem 25:23, by potem gładko wygrać na Overpassie 16:6.

Na ten moment lista uczestników turnieju głównego prezentuje się następująco:

5Power Gaming AVANGAR FURIA Esports Heroic
Invictus Gaming MIBR Renegades

StarSeries i-League Season 8 odbędzie się między 21 a 27 października w Belek. W sumie udział w turnieju weźmie szesnaście drużyn, które powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 500 tysięcy dolarów.