Coraz mniej niewiadomych na liście uczestników StarSeries i-League Season 8. Do rozdysponowania pozostały już tylko trzy wolne miejsca, bo dziś organizatorzy potwierdzili przyjazd do tureckiego Belek kolejnych dwóch mocnych drużyn – G2 Esports oraz mousesports.

Obie formacje październik otworzyły występem na DreamHack Masters Malmö. Szwedzki turniej znacznie lepiej wspominać będą oczywiście Myszy, które dopiero w ćwierćfinale zostały powstrzymane przez Team Vitality, podczas gdy G2 nie zdołało wygrać ani jednej mapy w starciach BO3. Podopiecznych organizacji Carlosa "ocelote'a" Rodrígueza możemy jednak w pewnym stopniu usprawiedliwić – w Skandynawii zespół po raz pierwszy przecież pokazał nam się z Nemanją "nexą" Isakoviciem oraz Nemanją "huNterem-" Kovačem na pokładzie.

Przed StarSeries i-League i mouz, i G2 rozegrają wszystkie swoje spotkania w pierwszej fazie grupowej ESL Pro League Season 10. Po wygranych z OpTic Gaming oraz BIG Finn "karrigan" Andersen i spółka już dziś staną przed szansą zdobycia awansu na finały lanowe, natomiast Samuraje wkroczą do akcji dopiero 17 października.

Lista uczestników StarSeries i-League Season 8 na ten moment wygląda tak:

5Power Gaming AVANGAR Evil Geniuses Fnatic
FURIA Esports G2 Esports Heroic Invictus Gaming
mousesports MIBR Ninjas in Pyjamas Renegades
Team Vitality

StarSeries i-League Season 8 odbędzie się między 21 a 27 października w Belek. W puli nagród imprezy znajdzie się 500 tysięcy dolarów. Organizatorzy rozdadzą jeszcze dwie bezpośrednie przepustki, a ostatni wolny slot przypadnie w udziale triumfatorowi CBCS Season 1.