MIBR może być już pewny gry na światowych finałach ESL Pro League Season 10, ale to dopiero pierwsza z sześciu formacji zza oceanu, które zapewnią sobie awans. Dziś do gry wejdzie kolejna czwórka chętnych na bilet do Danii, a wśród tej czwórki nietrudno będzie wskazać faworyta.

Za tego bez wątpienia uchodzi Evil Geniuses, czyli triumfator ESL One New York oraz trzeci zespół rankingu HLTV. Vincent "Brehze" Cayonte i spółka jako jedyni ze wszystkich składów, które znalazły się w grupie B, mogą pochwalić się już znacznym zgraniem. Takiego komfortu nie ma np. Cloud9, które co prawda swoją rewolucję kadrową przeprowadziło jeszcze w lipcu, ale na przestrzeni minionych trzech miesięcy nie rozegrało zbyt wielu spotkań oficjalnych. Na co więc będzie stać podopiecznych Jamesa "JamezaIRL" Macaulaya? Któż to może wiedzieć.

Sporą niewiadomą jest również Complexity Gaming, które po nieudanym dla siebie Majorze wymieniło dwóch graczy, angażując będącego ostatnio poza grą Willa „RUSHA” Wierzbę oraz grającego dotychczas tylko w Europie Benjamina „blame'aF” Bremera. Oba nowe nabytki zaliczą swoje oficjalne debiuty w barwach coL właśnie podczas ESL Pro League, mierząc się ze wspomnianym wcześniej C9. O debiucie nie będzie za to mowy w szeregach eUnited. Co prawda Ryan "freakazoid" Abadir zasilił tę drużynę zaledwie dwa tygodnie temu, ale zdążył już wraz z nią zagrać na ESL One New York. Nie da się jednak ukryć, że była to dość krótka przygoda.

Harmonogram grupy A prezentuje się następująco:

12 października
02:25 Evil Geniuses vs eUnited BO3
06:15 Cloud9 vs Complexity Gaming BO3
13 października
02:25 Evil Geniuses vs Complexity Gaming BO3
06:15 Cloud9 vs eUnited BO3
14 października
02:25 Evil Geniuses vs Cloud9 BO3
06:15 Complexity Gaming vs eUnited BO3

Wszystkie powyższe mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale ESL na Twitchu. Najlepszy zespół z grupy zapewni sobie bezpośredni awans na światowe finały ESL Pro League Season 10, druga i trzecia ekipa znajdą się w drugiej fazie grupowej, zaś drużyna z czwartego miejsca będzie musiała powalczyć o utrzymanie w barażach.