Poznaliśmy ostatniego uczestnika StarSeries i-League Season 8. Zostało nim Imperial e-Sports, które miejsce na tureckiej imprezie wywalczyło poprzez zwycięstwo w Campeonato Brasileiro de Counter-Strike Season 1.

Rozgrywki przeznaczone dla drużyn pochodzących z Kraju Kawy rozpoczęły się w lipcu i zostały zwieńczone wielkim finałem pomiędzy Imperial oraz Evidence e-Sports. W meczu, którego stawką był awans na nadchodzący turniej, Victor "iDk" Torraca i spółka nie dali rywalom żadnych szans, pokonując ich kolejno do pięciu oraz ośmiu. Dla zespołu 21-latka StarSeries i-League będzie pierwszą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności poza ojczyzną. Dodajmy, że do Belek zawitają łącznie trzy latynoskie formacje – oprócz Imperial w akcji zobaczymy także o wiele bardziej rozpoznawalne marki w postaci FURII Esports oraz MIBR-u.

Pełna lista uczestników turnieju głównego prezentuje się następująco:

5Power Gaming AVANGAR Evil Geniuses Fnatic
FURIA Esports G2 Esports Heroic Imperial e-Sports
Invictus Gaming MIBR mousesports Natus Vincere
Ninjas in Pyjamas North Renegades Team Vitality

StarSeries i-League Season 8 odbędzie się między 21 a 27 października w Belek. W sumie udział w turnieju weźmie szesnaście drużyn, które powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 500 tysięcy dolarów.