Na kilka tygodni przed startem 10. sezonu ESL Pro League Braxton "swag" Pierce i spółka otrzymali mocny cios – ich dotychczasowy pracodawca, Lazarus, zdecydował się bowiem wycofać ze sceny CS:GO. Tym samym zawodnicy zostali bez odgórnego wsparcia, ale mimo to postanowili utrzymać swój skład.

Teraz wiemy już, że wybór ten nie okazał się trafiony. Ekipa, która powróciła do nazwy Swole Patrol, przegrała wszystkie trzy mecze w pierwszej fazie grupowej, przez co ponownie zmuszona będzie wziąć udział w barażach o utrzymanie. O ile w ogóle do nich przystąpi, bo kilka dni po dotkliwej porażce z Teamem Envy szeregi zespołu opuściło dwóch graczy – Jordan "Zellsis" Montemurro oraz Yassine "Subroza"' Taoufik. Co więc z drużyną? To nie jest jeszcze jasne, bo pozostali jej członkowie nie zabrali jeszcze na ten temat głosu.

Nie będę dłużej występować ze Swole. Ostatnie miesiące były bardzo trudne, zarówno pod względem indywidualnym, jak i ogólnie osiąganych wyników. Reszcie zespołu życzę jednak wszystkiego najlepszego – ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych Zellsis. – Postanowiłem ustąpić ze składu Swole Patrol i ponownie zastanowić się nad sobą jako graczem. Pomyśleć, co chcę osiągnąć. Minione miesiące były trudne, a ja nie chcę być kimś, kto tylko pisze na Twitterze, że będzie trenować albo robił to i tamto – wtórował mu Subroza.

W tej sytuacji skład Swole Patrol prezentuje się następująco

  • Braxton „swag” Pierce
  • Jaccob "yay" Whiteaker
  • Jason "neptune" Tran
  • Daniel „fRoD” Montaner – trener