Project L – bo taką nazwę otrzymała bijatyka w świecie League of Legends – to kolejna z nowości ujawnionych podczas prezentacji z okazji 10-lecia gry. Choć pierwsze informacje ukazały się już w sierpniu bieżącego roku, to teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że produkcja niebawem zadebiutuje na rynku.

Jeden z pracowników Riot Games, Tom Cannon udzielił kilku informacji na temat projektu. Przede wszystkim akcja będzie rozgrywać się w świecie League of Legends, a my jako gracze otrzymamy możliwość zmierzenia się z innymi naszymi ulubionymi herosami znanymi z gry. Cannon zaznaczył także, że po tym ogłoszeniu „usuwają się na chwilę w cień”, w związku z czym nie należy spodziewać się żadnych nowości na temat bijatyki w najbliższym czasie.

Produkcja jest ściśle powiązana z nabytą w 2016 roku przez Riot Games firmą Radiant Entertainment. Ta wyprodukowała do tej pory jedną grę o nazwie Stonehearth, jednak już wcześniej pracowała nad projektem fightera o nazwie Rising Thunder. Prace nad tytułem zostały jednak anulowane, a sama gra została wypuszczona w wersji freeware w postaci otwartego kodu.

Jeśli przegapiliście konferencję Riot Games, to zapraszamy do poniższego artykułu. W nim znajdziecie najważniejsze informacje opublikowane minionej nocy przez amerykańskie studio:

https://cybersport.pl/226107/riot-games-oszalal-masa-nowosci-na-dziesieciolecie-league-of-legends/