fot. Riot Games

G6-0? To najbardziej prawdopodobny scenariusz

Dzisiaj i jutro czekają nas pierwsze emocje związane z ostatecznymi rozstrzygnięciami w grupach. W czwartek od 15:00 o pierwsze dwa miejsca w play-offach powalczą ekipy z grupy B, natomiast w piątek awans zapewnią sobie dwie ekipy z zestawienia A. Co przygotował STS na nadchodzące 12 meczów?

Zacznijmy od grupy B, która będzie rozgrywana nieco wcześniej. Mimo że po pierwszym tygodniu J Team oraz FunPlus Phoenix mają na swoim koncie taką samą liczbę zwycięstw, to nadal mistrzowie LPL są uznawani za znacznego faworyta w bezpośrednim starciu. Kurs na ich zwycięstwo wynosi tylko 1,20. Biorąc pod uwagę, że zawodnicy z Tajwanu byli w stanie zaskoczyć i pewnie wygrać w ostatnim spotkaniu, to być może warto zaryzykować, stawiając na nich, gdyż stawka na triumf tej ekipy to aż 4,56. 

Splyce nie poradziło sobie najlepiej w poprzednim tygodniu, jednakże nadal bukmacherzy uważają, że Marek „Humanoid” Brazda i spółka są w stanie pokonać rywali ze swojej grupy. 1,90 to kurs zarówno na Splyce, jak i na J Team w bezpośrednim pojedynku, co wydaje się całkiem niezłą ofertą. Oprócz wyniku spotkania STS daje nam możliwość obstawienia liczby zabójstw przez całe spotkanie czy ekipy, która zgarnie pierwszą krew, wieżę, smoka czy Barona. Biorąc pod uwagę, że mecze Splyce toczą się całkiem wolno, być może warto postawić na to, że w spotkaniu padnie mniej niż 26,5 zabójstwa (1,83). 

Jutro na scenę w Verti Music Hall wejdą mistrzowie Europy, czyli G2 Esports. Przed tym turniejem zakładaliśmy, że najtrudniejszym rywalem Marcina „Jankosa” Jankowskiego i spółki w fazie grupowej będzie koreańskie Griffin. Triumfatorzy LEC wygrali w pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi ekipami, a w drugim również są faworytami, gdyż ich zwycięstwo wyceniane jest na 1,57. Nie należy zapominać o tym, że nadal możemy być świadkami zaciętego boju o drugie miejsce pomiędzy wicemistrzami Korei a Cloud9. Kurs na ekipę z Ameryki jest całkiem wysoki (2,90), a biorąc pod uwagę problemy z byłym trenerem Griffin, faworyt nie jest tak oczywisty. A co z pozostałymi meczami G2? W nich także europejska piątka będzie faworytem. W przypadku starcia z Hong Kong Attitude zwycięstwo drużyny polskiego dżunglera wyceniane jest na 1,10, zaś w starciu z Cloud9 – na 1,25.

Szeroką esportową ofertę bukmacherską znajdziecie na ESPORT.STS.PL:

Oto terminarz spotkań na najbliższe dwa dni:

17 października

Grupa B

15:00 GAM Esports vs FunPlus Phoenix BO1
16:00 J Team vs Splyce BO1
17:00 GAM Esports vs J Team BO1
18:00 Splyce vs FunPlus Phoenix BO1
19:00 Splyce vs GAM Esports BO1
20:00 FunPlus Phoenix vs J Team BO1
18 października

Grupa A

15:00 Griffin vs Cloud9 BO1
16:00 G2 Esports vs Hong Kong Attitude BO1
17:00 Hong Kong Attitude vs Griffin BO1
18:00 Cloud9 vs G2 Esports BO1
19:00 Hong Kong Attitude vs Cloud9 BO1
20:00 G2 Esports vs Griffin BO1
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cache zaktualizowany: wyższe FPS-y i zmiany w skanowaniu

Twórcy poprawionego Cache'a nie próżnują! Minionej nocy mapa znajdująca się aktualnie wyłącznie w Warsztacie Steam została zaktualizowana. Co poprawio...

>