Przy okazji ogłoszenia transferu Simona "twista" Eliassona Ninjas in Pyjamas zapowiadało rozszerzenie sztabu szkoleniowego swojej dywizji CS:GO i ze swoich słów się wywiązało. Do Faruka "pity" Pity dołączył bowiem Björn "THREAT" Pers, dla którego będzie to powrót na stare śmieci.

W lutym ubiegłego roku THREAT po niemal dwóch latach spędzonych w skandynawskiej organizacji opuścił jej szeregi, gdyż uznał, że powinien skoncentrować się na innych życiowych sprawach. Podczas pierwszej przygody z formacją Pers poprowadził swoich zawodników do triumfu podczas DreamHack Masters Malmö 2016 oraz Intel Extreme Masters Oakland 2017. Teraz 31-latek ponownie znalazł zatrudnienie w NiP-ie, gdzie stworzy z pitą duet trenerów. Za co będzie odpowiadał THREAT? Przede wszystkim za przygotowanie jedenastej siły świata od strony taktycznej, w tym za opracowywanie wejść po stronie terrorystów.

Od dawna poszukiwałem osoby, która dołączy do mnie w sztabie trenerskim i z tego powodu świetnie jest móc powitać THREATA. (...) Uważam, że to z korzyścią dla zespołu, aby znajdowała się w nim kolejna osoba z doświadczeniem zarówno w roli szkoleniowca, jak i in-game leadera. Będziemy ze sobą ściśle współpracować i w miarę upływu czasu będziemy zastanawiać się, co zrobić, aby przebiegała ona w jak najlepszy sposób – mówi pita w oficjalnym oświadczeniu organizacji.

Na początku będzie mi pomagał w uporządkowaniu i dostrojeniu drużyny, jeśli chodzi o sytuacyjne zagrania oraz wejścia na bombsity. Będzie również wspierał mnie oraz graczy w przygotowaniach do spotkań. Wreszcie, będzie on odpowiedzialny za pracę z naszym prowadzącym, tak aby zmaksymalizować jego potencjał jako strzelca oraz lidera, w czym ma duże doświadczenie – dodaje mający bośniackie korzenie opiekun NiP-u.

W tej sytuacji skład Ninjas in Pyjamas prezentuje się następująco:

  • Patrik „f0rest” Lindberg
  • Fredrik „REZ” Sterner
  • Jonas „Lekr0” Olofsson
  • Nicolas „Plopski” Gonzalez Zamora
  • Simon “twist” Eliasson
  • Faruk „pita” Pita – trener
  • Björn "THREAT" Pers – trener