STS
Rookie, Invictus Gaming, Worlds 2019
fot. Riot Games

Rewanż za MSI dopełniony. Invictus zwycięża Liquid i melduje się w play-offach Worlds

Podczas fazy grupowej Worlds 2019 Invictus Gaming miało już okazję odpłacić się Teamowi Liquid za porażkę w półfinale Mid-Season Invitatonal 2019. Dzisiejsze starcie toczyło się jednak o znacznie większą stawkę, bo na szali był awans do play-offów tegorocznych mistrzostw świata. Zwycięsko z tego starcia wyszło iG, które tym samym pozbyło Liquid szans na miejsce w czołowej ósemce.

Invictus Gaming 1:0 Team Liquid
TheShy
Vladimir
Impact
Aatrox
Ning
Gragas
Xmithie
Olaf
Rookie
Qiyana
Jensen
LeBlanc
JackeyLove
Kai’Sa
Doublelift
Xayah
Baolan
Alistar
CoreJJ
Nautilus

Pierwszy krok w kierunku wygranej Invictus Gaming wykonał Song „Rookie” Eui-jin, który samodzielnie poradził sobie z Nicolajem „Jensenem” Jensenem. Wkrótce po tym koreański midlaner wykonał manewr na górną aleję i zgarnął drugie zabójstwo w grze. 22-latek odwiedził również dolną linię i tam również zaznaczył swoją obecność, pomagając swojemu dżunglerowi pozbyć się Jensena. I choć Rookie wreszcie musiał pogodzić się ze śmiercią, to jego drużyna była na bardzo dobrej drodze do wygranej.

Po zabiciu Herolda iG ruszyło z kopyta i jeszcze przed dwudziestą minutą przewaga wzrosła do pięciu tysięcy. Nawet bez pomocy Nashora Invictus było w stanie pozbyć się inhibitora na bocie, stawiając Team Liquid pod ścianą. Kilkadziesiąt sekund później mistrzowie świata po wyłączeniu trzech rywali ruszyli na ich nexus i mimo drobnych problemów dopełnili dzieła zniszczenia i zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale Worlds 2019.

To jeszcze nie koniec emocji na dzisiaj. Wkrótce odbędzie się losowanie par ćwierćfinałowych Worlds. Transmisję z niego będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games, a po więcej informacji dotyczących Mistrzostw Świata 2019 w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drużyny z LCK najlepsze w fazie grupowej. DAMWON liderem grupy D na Worlds

ahq e-Sports Club musi podzielić los walczącego w tych samych rozgrywkach Hong Kong Attitude i wraca do domu bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej podc...