Dywizja CS:GO w Cloud9 w ostatnim czasie jest częściej obiektem żartów, aniżeli słów pochwały. Taki stan rzeczy nie może dziwić – drużyna spod znaku chmurki od dawna nie należy nawet do czołówki swojego regionu, o czym mogliśmy przekonać się podczas pierwszej fazy ESL Pro League, którą C9 zakończyło z bilansem 0-3. Pokłosiem tego fatalnego występu jest kolejna zmiana kadrowa w formacji zza oceanu. Niezwykle popularna organizacja zdecydowała się posadzić na ławce Tysona "TenZa" Ngo, a w jego miejsce zaprosić na testy Yassine'a "Subrozę" Taoufika.

Decyzję tę bez wątpienia tłumaczą rezultaty, choć na dobrą sprawę przez wielu może zostać odebrana jako szokująca – w końcu od ostatnich roszad w składzie Chmurek minęły jedynie nieco ponad 3 miesiące. W lipcu bowiem drużyna przeszła prawdziwą rewolucję kadrową. Ze "starej gwardii" został tylko jeden gracz, Timothy "autimatic" Ta, reszta zaś pożegnała się ze swoim kolegą i musiała rozpocząć poszukiwania nowego pracodawcy. W gronie nowozatrudnionych znalazł się z kolei między innymi TenZ. 18-letni strzelec z Kanady bez wątpienia uznawany był za jednego z najbardziej utalentowanych w Ameryce Północnej, w związku z czym pokładano w jego grze spore nadzieje. Tych jednak nie udało się spełnić.

Gdy TenZ odpoczywać będzie na ławce rezerwowych, szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności dostanie jego rodak, Subroza. Mający 22 lata gracz ma jednak ograniczony czas na przekonanie do siebie włodarzy zespołu – jak wynika z krótkiego wideo przygotowanego przez organizację, Taoufik na razie pomoże Cloud9 jedynie podczas walki o wyjazd na finały Esports Championship Series oraz na BLAST Pro Series Copenhagen, które odbędzie się na samym początku listopada. Warto zaznaczyć, że Kanadyjczyk zebrał już nieco lanowego doświadczenia. W ostatnim czasie, jako reprezentant Swole Patrol wziął udział w fazie grupowej EPL, podobnie zresztą jak kilka miesięcy temu – wówczas jako gracz Lazarus Esports.

Poniżej prezentujemy materiał przygotowany przez Cloud9 tłumaczący decyzję o zmianie w składzie:

W tej sytuacji skład Cloud9 prezentuje się następująco:

  • Timothy "automatic" Ta
  • Damian "daps" Steele
  • Óscar "mixwell" Cañellas
  • Kenneth "koosta" Suen
  • Yassine "Subroza" Taoufik – testy
  • James "JamezIRL" Macaulay – trener
  • Tyson "TenZ" Ngo – ławka rezerwowych