STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Nieoficjalnie: AGO zamiast PACTU w Ultralidze

Nie da się ukryć, że polskie rozgrywki w League of Legends przyciągają coraz więcej fanów, a co za tym idzie więcej zainteresowanych inwestycją w rodzimą scenę organizacji. Ultraliga, której trzeci już sezon rozpocznie się najprawdopodobniej pod koniec stycznia przyszłego roku, z dnia na dzień powiększa swoje zasięgi, dlatego też coraz większe kluby próbują zaistnieć w świecie popularnej MOBY od Riot Games. Jak donoszą nasze źródła, w najbliższej odsłonie Ultraligi zobaczymy zupełnie nowego uczestnika – x-kom AGO.

Zgodnie z informacjami, do których dotarł nasz portal, organizacja Jakuba Szumielewicza ma wkroczyć na scenę LoL-a, wykupując miejsce należące wcześniej do Actiny PACTU, który jeszcze niedawno zmagał się z problemami wizerunkowymi związanymi ze swoją dywizją.

Dla aktualnego zarządu AGO, który przejął klub pod koniec listopada 2017 roku, byłaby to pierwsza styczność z tytułem, jednakże organizacja wcześniej była już obecna na scenie. Przypominamy, że w latach 2016-2017 AGO Gaming posiadało sekcję League of Legends, która rywalizowała z najlepszymi rodzimymi zespołami we wszystkich krajowych zmaganiach, a w jej barwach występował m.in. Jakub „Jactroll” Skurzyński znany obecnie z Teamu Vitality.

Na ten moment nie wiemy, jakich graczy na swoim celowniku ma x-kom AGO, ale możemy być pewni, że jeśli organizacja ta faktycznie pojawi się w Ultralidze, to zrobi to z przytupem. Aktualnie AGO posiada dywizje w Counter-Strike: Global Offensive, Fortnite’a, a także StarCrafta II, a każda z nich pokazuje się z dobrej strony nie tylko na poziomie krajowym, ale także międzynarodowym. Warto w tym miejscu zaznaczyć także, iż zgodnie z naszymi źródłami menadżerem dywizji LoL-a miałby zostać Patryk Jończyk, który z tytułem związany jest w zasadzie od początku swojej przygody z esportem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PACT znalazł nowego trenera drużyny CS:GO

Actina PACT ponownie może pochwalić się posiadaniem szkoleniowca dywizji CS:GO. Tym zgodnie z oczekiwaniami został Vincent "VinS" Jozefiak, który nieo...