fot. ESL/Adam Łakomy

„Będę dobrze wspominał ten okres”. Kashtelan potwierdza rozstanie z Illuminar

Potwierdziły się poranne doniesienia naszego portalu. Gaweł „Kashtelan” Paprzycki ogłosił bowiem, iż nie przedłuży obowiązującej go do końca bieżącego roku umowy z Illuminar Gaming. 20-latka zabraknie również w składzie iHG podczas zbliżających się wielkimi krokami zmagań w ramach Polskiej Ligi Esportowej.

Paprzycki zasilił szeregi Illuminar na początku roku, nie będąc jednak w stanie odcisnąć swojego piętna na krajowej scenie LoL-a. Drużyna 20-letniego midlanera co prawda dwukrotnie uplasowała się na najniższym stopniu podium Ultraligi, ale mając w pamięci dawną dominację iHG na rodzimym podwórku, trudno nazwać te wyniki zadowalającymi.

Inne zdanie mieli jednak włodarze organizacji. – iHG chciało przedłużyć kontrakt ze wszystkimi i też miałem taki plan, ale po prostu nie dogadaliśmy się co do warunków. Nie uważam, żeby oferta, którą mi złożono, była zła, ale jak na to, że mamy ponad 2 miesiące do końca kontraktu, jest to dla mnie zbyt wcześnie, żeby decydować, ponieważ mam i będę miał dużo alternatyw (nie tylko esportowych) – wyjaśnił we wpisie na jednym z portali społecznościowych Kashtelan.

Mimo że mam kontrakt do końca roku, organizacja chce grać turniej PLE z midem, z którym będzie grała Ultraligę w 2020 i to rozumiem. Wynik sportowy podczas tego roku w ogóle mnie nie satysfakcjonuje, ale i tak będę dobrze wspominał ten okres – dodał Paprzycki.

Przypomnijmy, iż według naszych źródeł miejsce Kashtelana w Illuminar zajmie Sebastian „Sebekx” Smejkal, dla którego byłby to powrót pod banderę tej organizacji. Ostatnio midlaner próbował swoich sił poza granicami naszego kraju – w Hiszpanii oraz we Włoszech.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

W AVEZ bez zmian. Dotychczasowi gracze dywizji LoL-a przedłużają umowy

Organizacje esportowe powoli rozpoczynają już przygotowania do kolejnego sezonu profesjonalnych zmagań w League of Legends. Nie inaczej jest w przypad...