Dla większości profesjonalnych graczy League of Legends start kariery był niezwykle ciężki. Godziny spędzone w solo kolejce, niska rozpoznawalność, dziesiątki małych lokalnych turniejów. Z myślą o takich osobach powstał projekt Red Bull Rift Challenge, którego ambasadorami zostali Jakub "Jactroll" Skurzyński oraz Paweł "delord" Szabla.

https://twitter.com/Jactroll/status/1189497964613558272

Uczestnikiem programu może być każdy gracz powyżej 16. roku życia, który ma na swoim koncie na serwerze EU West rangę Diament 2 lub wyższą. Po wyborze kapitana, do którego drużyny chcemy dołączyć, będziemy musieli wypełnić formularz. Poza danymi osobowymi i innymi informacjami koniecznymi do rejestracji należy wpisać również odpowiedź na pytanie "Co wniesiesz do drużyny?". Po okresie zbierania zgłoszeń delord oraz Jactroll wybiorą po czterech graczy do swoich zespołów i rozpoczną wspólne sesje treningowe. Ekipy będą miały czas, by przygotować taktyki i popracować nad komunikacją. Każdy z zawodników otrzyma również 7000 RP ufundowane przez Riot Games.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie lanowy finał, który zostanie rozegrany w klasycznym formacie BO5. Ósemka szczęśliwców zostanie również zaproszona na testy do PRIDE, czyli jednej z czołowych organizacji esportowych w Polsce. Jest to więc nie tylko możliwość nauki gry pod okiem profesjonalistów, posmakowania atmosfery, jaka panuje na scenie, ale również zaistnienia w esporcie. Drużyna Mikołaja "Kizuro" Ossowskiego występuje bowiem w Ultralidze — najważniejszych krajowych rozgrywkach LoL-a.

Do projektu można się zapisywać od dzisiaj do 17 listopada, a formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.