Dopiero co zakończony BlizzCon był okazją nie tylko do prezentacji nowych gier, ale także i miejscem rozgrywek esportowych spod szyldu Blizzarda. W Anaheim odbywały się m.in. finały Hearthstone GrandMasters 2019, których triumfator okazał się dość nieoczywisty.

Po tytuł mistrzowski sięgnęła bowiem Xiaomeng "Liooon" Li, chińska zawodniczka Valiant Knighthood, która bilet na amerykańską imprezę zapewniła sobie dzięki zwycięstwu w pierwszym sezonie chińskiej dywizji GrandMastera. Podczas turnieju finałowego natomiast nie doznała ona ani razu goryczy porażki, pokonując m.in. półfinalistę 2017 Hearthstone Summer Championship, Kima "Surrendera" Jung-soo, oraz Briana "bloodyface'a" Easona, który znalazł się w czołowej ósemce Hearthstone World Championship 2019.

Co ciekawe, jest to pierwszy raz, gdy po wygraną w organizowanych przez Blizzard głównych zawodach sięga kobieta. W związku z tym Liooon już po zakończonym finale wystosowała krótki apel do innych zawodniczek. – Chciałabym przekazać coś wszystkim dziewczynom, które próbują swoich sił w esportowej rywalizacji, by osiągnąć sukces. Jeżeli naprawdę tego chcecie i wierzycie w siebie, to powinnyście zapomnieć o swojej płci i po prostu walczyć o to – stwierdziła Chinka.

Końcowa klasyfikacja Hearthstone GrandMasters 2019 oraz podział nagród pieniężnych prezentują się następująco:

1. Liooon 200 000 $
2. bloodyface 100 000 $
3-4. Casie, Leaoh 50 000 $
5-6. Fenomeno, Surrender 25 000 $
7-8. PNC, tom60229 25 000 $