Poznaliśmy ostatniego uczestnika tegorocznych CS:GO Asia Championships. Do grona wyłonionych wcześniej siedmiu formacji dołączyło właśnie ViCi Gaming, które okazało się najlepsze w ramach chińskich kwalifikacji.

Ekipa Zhuo "adventa" Lianga w finale turnieju eliminacyjnego zmierzyła się z EHOME, które w trakcie zmagań już raz pokonało ViCi i z tej racji przystępowało do najważniejszego pojedynku z zaliczką jednej mapy. Niemniej przewaga po stronie niżej notowanej drużyny szybko stała się historią, bo chińsko-malezyjska piątka triumfowała na Inferno i doprowadziła do wyrównania. Kolejne dwie mapy dostarczyły nam emocji na dystansie pełnych trzydziestu rund, lecz na nieszczęście dla graczy EHOME w obu wypadkach górą wychodzili rywale, którzy w drugiej połowie listopada będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w Szanghaju.

Pełna lista uczestników CS:GO Asia Championships 2019 prezentuje się następująco:

AVANGAR ENCE Evil Geniuses G2 Esports
MIBR mousesports TYLOO ViCi Gaming

CS:GO Asia Championships 2019 zaplanowane są na 21-24 listopada. Na starcie zobaczymy łącznie osiem zespołów, które powalczą między sobą o nagrody z łącznej puli wynoszącej pół miliona dolarów.