fot. x-kom AGO/Krystian Pilawa

AGO nowym liderem MDL-a? Poniedziałek z polskimi drużynami

Dziś zaczyna się nowy tydzień – dzieci idą do szkoły, dorośli do pracy, a polskie drużyny wracają do rywalizacji w online’owych rozgrywkach. Przed nami sześć spotkań rodzimych składów, z czego aż pięć odbędzie się w ramach ESEA Mountain Dew League.

Jedynym wyjątkiem jest mecz Aristocracy, które zmierzy się z Teamem GamerLegion w pierwszej rundzie United Masters League Season 2. Dla Wiktora „TaZa” Wojtasa i spółki będzie to idealna okazja, by odegrać się na szwedzkich rywalach za wczorajszą porażkę w zamkniętych eliminacjach do DreamHack Open Sevilla 2019. Potem jednak będziemy oglądać już tylko MDL-a – poniedziałkowe zmagania w jego ramach zainauguruje Illuminar Gaming, które postara się zdobyć siódme zwycięstwo w tym sezonie. Przeszkodzić Polakom w tym spróbują jednak Finowie z HAVU Gaming, czyli ich bezpośredni sąsiad z tabeli. Kilka godzin później na serwerze pojawi się też Actina PACT, którego przeciwnikiem będzie Movistar Riders – oba zespoły zgromadziły dotychczas po piętnaście punktów, dzięki czemu zachowały kontakt z czołową ósemką ligi.

Zdecydowanie najbardziej zajętą dziś ekipą będzie jednak x-kom AGO, przed którym aż trzy pojedynki. Najwyżej notowany w MDL-u polski skład zacznie dziewiąty tydzień rywalizacji od spotkania ze wspomnianym już wcześniej HAVU, by następnie podjąć również wspomniany GamerLegion. Na koniec natomiast popularne Jastrzębie przystąpią do… tak, tak, derbów Polski i tym razem staną one naprzeciwko PACT. Oznacza to, że w sumie Damian „Furlan” Kisłowski wraz z kolegami mogą dopisać do swojego dorobku aż dziewięć punktów, co w teorii i przy dobrych wiatrach może wywindować ich nawet na pierwsze miejsce w tabeli.

Poniedziałkowy harmonogram prezentuje się następująco:

4 listopada
14:00 Team GamerLegion vs Aristocracy BO3 transmisja
15:00 HAVU Gaming vs Illuminar Gaming BO1 transmisja
17:00 HAVU Gaming vs x-kom AGO BO1 transmisja
19:00 Actina PACT vs Movistar Riders BO1 transmisja
19:00 Team GamerLegion vs x-kom AGO BO1 transmisja
20:00 Actina PACT vs x-kom AGO BO1 transmisja
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Punktów tracić już nie można. Virtus.pro i Wisła All in! otworzą kolejny dzień ESL MP

Początek listopada to okres obfitujący w wiele pojedynków mających ogromne znaczenie w kontekście końcowego kształtu tabeli ESL Mistrzostw Polski Jesi...