fot. ESL/Timo Verdeil

Zmiany w Secret – MidOne i SunBhie żegnają się z zespołem

Wydawało się, że ten sezon profesjonalnych zmagań Doty 2 będzie pierwszym, przed którym w Teamie Secret nie dojdzie do ani jednej zmiany. Rzeczywistość okazała się inna – dzisiaj europejska organizacja powitała dwie nowe osoby oraz pożegnała się z jednym z dotychczasowych zawodników pierwszego składu, a także trenerem.

Swój epizod z Secret zakończył dotychczasowy midlaner zespołu, Yeik „MidOne” Nai Zheng. Malezyjczyk reprezentował barwy formacji od 2016 roku, wygrywając w jej barwach trzy Majory oraz biorąc udział w trzech ostatnich The International. Teraz jednak nie zobaczymy go w żadnej drużynie – postanowił on wziąć sobie dłuższą przerwę od profesjonalnej gry. Przyczyny tej decyzji jak na razie nie są znane szerszej publiczności.

Jego miejsce na środkowej alei Teamu Secret zajmie Michał „Nisha” Jankowski, dla którego będzie to powrót do dawnej pozycji. Z kolei carrym zespołu będzie nowy nabytek w postaci Lasse „MATUMBAMANA” Urpalainena. Fin przez długi czas związany był z Teamem Liquid i z tą formacją zdobył mistrzostwo TI7. W ostatnim czasie reprezentował barwy Chaos Esports Club, ale bez większych sukcesów.

Zmiany w wyjściowej piątce to jednak nie są jedyne nowości, jakie przygotowało Secret. Zespół naszego rodaka będzie również działał pod przewodnictwem nowego trenera. Tym został Lee „Heen” Seung-gon, który, podobnie jak MATUMBAMAN, był częścią Liquid na przestrzeni ostatnich lat, wliczając w to sukces na TI. W ostatnich miesiącach Seung-gon prowadził natomias TNC Predator. 32-latek zajmie miejsce Lee „SunBhie” Jeong-jae, którego przyszłość na chwilę obecną owiana jest tajemnicą.

Jak poradzi sobie nowy skład Secret? Odpowiedź na to pytanie jako pierwsze przyniosą kwalifikacje do DreamLeague Season 13, czyli drugiego Majora w tym sezonie Dota Pro Circuit. Wkrótce po tym odświeżony Team Secret zobaczymy na ONE Esports Dota 2 World Pro Invitational, który będzie pierwszym sprawdzianem lanowym i międzykontynentalnym Nishy i spółki.

Skład Teamu Secret prezentuje się następująco:

  • Michał „Nisha” Jankowski
  • Lasse „MATUMBAMAN” Urpalainen
  • Ludwig „zai” Wåhlberg
  • Yazied „YapzOr” Jaradat
  • Clement „Puppey” Ivanov
  • Lee „Heen” Seung-gon (trener)
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czy to złodzieje okradli, czy też pozwolili się okraść?

Jak na grę, która zdaniem wielu umiera, to do Counter-Strike'a powraca zaskakująco dużo uznanych marek. Kilka tygodni temu na scenie ponownie pojawiło...