Reprezentuj swój klub na wirtualnej murawie i weź udział w Ekstraklasa Games 20

Premiera gry FIFA 20 miała miejsce już jakiś czas temu, co oznacza, że cała scena powoli wraca do życia. Już niedługo odbędzie się m.in. druga edycja Ekstraklasa Games, czyli krajowych rozgrywek przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych, jak i amatorskich graczy.

Ponownie swoich reprezentantów mieć będzie wszystkie szesnaście drużyn, które na co dzień rywalizują w piłkarskiej Ekstraklasie. Po raz pierwszy do gry przystąpią ŁKS Łódź i Raków Częstochowa, czyli beniaminkowie, którzy przed sezonem 2019/20 zajęli miejsca Miedzi Legnica i Zagłębia Sosnowiec. Co ważne, znowu zmagania toczyć się będą w obrębie obu najważniejszych na rynku konsol, czyli PlayStation 4 i Xboxa One. Oznacza to, że dla każdego klubu przeprowadzone zostaną dwa turnieje eliminacyjne – po jednym na każdą z platform. Rozpoczną się one już 14 listopada i potrwają ponad miesiąc.

Rozpiska eliminacyjna prezentuje się następująco:

Klub Start eliminacji PlayStation 4 Xbox One
Pogoń Szczecin 14 listopada zapisy zapisy
Wisła Płock 15 listopada zapisy zapisy
Piast Gliwice 17 listopada zapisy zapisy
Jagiellonia Białystok 19 listopada zapisy zapisy
Cracovia 20 listopada zapisy zapisy
Lechia Gdańsk 28 listopada zapisy zapisy
Legia Warszawa 29 listopada zapisy zapisy
Śląsk Wrocław 2 grudnia zapisy zapisy
Lech Poznań 5 grudnia zapisy zapisy
Zagłębie Lubin 6 grudnia zapisy zapisy
Górnik Zabrze 7 grudnia zapisy zapisy
Raków Częstochowa 12 grudnia zapisy zapisy
Wisła Kraków 13 grudnia zapisy zapisy
Arka Gdynia 16 grudnia zapisy zapisy
ŁKS Łódź 18 grudnia zapisy zapisy
Korona Kielce 19 grudnia zapisy zapisy

Najlepsi gracze wyłonieni na przestrzeni kolejnych tygodni 11 i 12 stycznia wezmą udział w finałach rundy zimowej, które odbędą się już na lanie. Co ważne, chociaż część klubów prowadzi już swoje sekcje esportowe i zatrudnia w nich graczy FIFA, to i tak będą musiały one wyłonić swoich reprezentantów poprzez turniej eliminacyjny – oczywiście zatrudnieni na stałe zawodnicy nadal będą mieli szansę na to, by wystąpić na finałowych zawodach, ale ten przywilej będą musieli sobie wywalczyć.

W tym sezonie format rozgrywek uległ sporym modyfikacjom. Przede wszystkim ligę podzielono na trzy rundy – zimową, wiosenną oraz finałową. Miejsce w tej ostatniej otrzyma jednak tylko czołowa ósemka, która na obu konsolach zgromadzi zimą i wiosną najwięcej punktów. Co znaczące, Ekstraklasa Games należy do grona turniejów na licencji FIFA 20 Official League Qualifier, co oznacza, że jedną z nagród będą punkty rankingowe FIFA 20 Global Series, których będzie można zdobyć jeszcze więcej niż przed rokiem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wtorek z Virtus.pro i PACTEM

Wtorek będzie bez wątpienia dniem o wiele spokojniejszym niż poniedziałek – wszystko dlatego, że dziś odbędą się tylko cztery międzynarodowe pojedynki...