Po półrocznym okresie spędzonym na ławce rezerwowych Heroic Daniel "mertz" Mertz definitywnie rozstaje się z duńską organizacją. 21-letni zawodnik o tym fakcie poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Na początku maja snajper musiał ustąpić miejsca w drużynie Nielsowi Christianowi "NaToSaphiXowi" Sillassenowi, opuszczając tym samym główny skład, w którym znajdował się od września ubiegłego roku. Razem z Heroic mertz triumfował na Games Clash Masters 2018 oraz TOYOTA Master Bangkok 2018. Od przesunięcia na ławkę słuch o mertzie nieco zaginął, aczkolwiek niedawno gracza mogliśmy oglądać u boku Pawła "byaliego" Bielińskiego i Krzysztofa "starka" Lewandrowskiego w miksie internazionale. Międzynarodowa sklejka wzięła udział w otwartych kwalifikacjach do EPICENTER i była naprawdę blisko awansu do kolejnego etapu rywalizacji. Na drodze formacji z Polakami na pokładzie w półfinale eliminacji stanęło SMASH Esports.

Plany znanego z występów w North strzelca nie są jeszcze znane, natomiast Duńczyk nie zamyka się wyłącznie na Stary Kontynent i w przypadku pojawienia się interesującej propozycji nie wyklucza także przeprowadzki za ocean.