fot. WESG

5,5 miliona dolarów czeka. Ty także możesz włączyć się do walki o mistrzostwo WESG

Pod koniec czerwca organizatorzy World Electronic Sports Games przedstawili światu niezwykle istotną zmianę w regulaminie rozgrywek – złagodzono wówczas zasadę jednolitych narodowościowo drużyn, umożliwiając każdej z nich zgłoszenie do gry aż dwóch obcokrajowców. Od tej pory nie docierały do nas jednak inne informacje na temat nadchodzącej odsłony zmagań – aż do teraz. Dziś poznaliśmy bowiem szczegóły procesu kwalifikacyjnego, który ruszy już 13 listopada. W puli nagród całej imprezy znajdzie się 5,5 miliona dolarów.

CS:GO

W otwartym dla wszystkich turnieju CS:GO udział wezmą łącznie 24 formacje, które staną do walki o nagrody z puli o wysokości okrągłego miliona dolarów. Cztery zespoły wybiorą się do chińskiego Chongqing dzięki bezpośredniemu zaproszeniu; reszta stawki wyłoniona zostanie natomiast na drodze kwalifikacji. Dla rodzimych drużyn w tej kwestii nie mamy niestety dobrych wieści – w przeciwieństwie do lat poprzednich tym razem biało-czerwoni nie rozegrają wewnątrzkrajowego turnieju eliminacyjnego, a o zaledwie jeden bilet na światowe finały powalczą z zespołami opartymi na graczach z Turcji, Bułgarii, Rumunii, Albanii, Grecji, Cypru, Macedonii, Kosowa oraz Gruzji.

Harmonogram:

 • 15-16 listopada – pierwsze otwarte eliminacje
 • 22-23 listopada – drugie otwarte eliminacje
 • 25 listopada-8 grudnia – zamknięte eliminacje (drabinka podwójnej eliminacji)

W zamkniętych eliminacjach wystąpi osiem drużyn, z czego połowa z nich otrzyma zaproszenie do tego etapu zmagań. Rywalizacja toczyć się będzie w drabince podwójnej eliminacji z wszystkimi meczami w trybie BO3.

>> ZAPISZ SIĘ DO OTWARTYCH ELIMINACJI DO WESG 2019-2020 w CS:GO<<

CS:GO Female

W przypadku kobiecego turnieju CS:GO nie ma mowy o podziale Starego Kontynentu na mniejsze obszary kwalifikacyjne. Europa wyśle do Państwa Środka dwóch przedstawicieli, których poznamy po rozstrzygnięciu dwóch tur otwartych eliminacji. W nich rywalizacja toczyć się będzie głównie w trybie BO1, choć zwycięzców półfinałów oraz finałów poznamy po bataliach do dwóch zwycięstw.

Harmonogram: 

 • 30 listopada-1 grudnia – pierwsze otwarte eliminacje
 • 5-6 grudnia – drugie otwarte eliminacje

>> ZAPISZ SIĘ DO OTWARTYCH ELIMINACJI DO KOBIECEGO TURNIEJU WESG 2019-2020 w CS:GO<<

Dota 2

Polscy gracze Doty 2 marzący o odwiedzeniu odległej Azji również będą musieli stanąć do walki z rywalami z szeroko rozumianej Europy Wschodniej, a stawką – podobnie jak w przypadku turnieju CS:GO – będzie jedna przepustka na turniej główny. Tym razem w zamkniętych eliminacjach zobaczymy jednak zaledwie cztery formacje, a dwie z nich wyłonione zostaną na drodze ogólnodostępnych rund kwalifikacyjnych. Istotną zmianą w porównaniu do CS-a jest także format meczu decydującego o awansie na finały światowe – ten nie zostanie rozegrany w trybie BO3, a w BO5.

Harmonogram: 

 • 14-15 listopada – pierwsze otwarte eliminacje
 • 27-28 listopada – drugie otwarte eliminacje
 • 29 listopada-9 grudnia – zamknięte eliminacje (drabinka podwójnej eliminacji)

>> ZAPISZ SIĘ DO OTWARTYCH ELIMINACJI DO  TURNIEJU WESG 2019-2020 w Dotę 2<<

StarCraft II

Na koniec pozostał nam StarCraft II, w którym Polska ponownie została przydzielona do grupy państw ze wschodniej części Starego Kontynentu. Na stole leżeć będą łącznie trzy bilety do Chin, które trafią w ręce najlepszych graczy zamkniętego turnieju kwalifikacyjnego z wszystkimi pojedynkami w trybie BO5. Udział w nim weźmie czterech zaproszonych zawodników oraz czwórka wyłoniona przez otwarte eliminacje.

Harmonogram: 

 • 18-19 listopada – pierwsze otwarte eliminacje
 • 29-30 listopada – drugie otwarte eliminacje
 • 7-10 grudnia – zamknięte eliminacje (drabinka podwójnej eliminacji)

>> ZAPISZ SIĘ DO OTWARTYCH ELIMINACJI DO  TURNIEJU WESG 2019-2020 w StarCrafta II<<

Materiał powstał we współpracy z U Can Company.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Selfie rozpatruje oferty z innych drużyn. Rozważa także grę jako... support

Nadchodzący koniec sezonu League of Legends to zarazem początek zmian w wielu drużynach. Dzisiaj dowiedzieliśmy się o kolejnym zawodniku, który dostał...

>