fot. Riot Games/Paul de Leon

Svenskeren i Zeyzal pierwszymi nabytkami Evil Geniuses?

Listopad – miesiąc, w którym liczba transferów na profesjonalnej scenie League of Legends może przyprawić entuzjastów esportowej rywalizacji o zawrót głowy. Podczas gdy niektóre drużyny wciąż walczą o tytuł mistrza świata, inne rozpoczęły już przygotowanie podwalin pod sezon 2020. Jedną z nich są powracający do LCS Evil Geniuses, którzy według ostatnich doniesień są bliscy pozyskania dwóch pierwszych zawodników.

Według informacji przekazanych przez Jacoba Wolfa z ESPN Esports, EG budowę składu rozpocznie od dwóch graczy obecnie reprezentujących barwy Cloud9. Jak oznajmił Wolf, reprezentanci Evil Geniuses zawarli słowną umowę dotyczącą pozyskania Dennisa „Svenskerena” Johnsena oraz Tristana „Zeyzala” Stidama, czyli odpowiednio dżunglera i wspierającego C9. Transfer obu tych zawodników nie może być jednak sfinalizowany przed rozpoczęciem okienka transferowego, które wystartuje 18 listopada. Do tego czasu zawodnicy związani kontraktem mogą – za pozwoleniem swoich pracodawców – rozpocząć poszukiwania nowych drużyn, ale na tym ich możliwości potencjalnych przenosin się kończą.

Jeśli roszada ta dojdzie do skutku, to w teorii w składzie Cloud9 pojawią się dwa wakaty. W teorii, bowiem jeden z nich może zostać błyskawicznie obsadzony przez Roberta „Blabera” Huanga. Drugi leśnik C9 przez większość sezonu występował co prawda w akademii zespołu, ale po raz drugi z rzędu dołączył do drużyny jako rezerwowy na czas Worlds i zaliczył kilka nie najgorszych występów na mistrzostwach świata. Inaczej sprawa ma się ze wspierającym – David „Diamond” Bérubé rozegrał tylko jedno spotkanie na najwyższym szczeblu rozgrywek i to podczas rundy wiosennej, co może sugerować, że Cloud9 będzie bardziej skore do zakontraktowania innego supporta do pierwszego składu.

Evil Geniuses dołączyli do grona uczestników LCS po wykupie miejsca należącego do Echo Fox. Więcej o dołączeniu EG do północnoamerykańskiej czołówki LoL-a przeczytacie pod tym adresem. Oprócz Evil Geniuses w LCS zobaczymy jeszcze dwie stare-nowe twarze – Dignitas oraz Immortals – które przejęły sloty odpowiednio Clutch Gaming oraz OpTic Gaming.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Saves o dwa kroki od triumfu – przed nami ostatni dzień finałów Rainbow Six Pro League

Przed nami drugi i jednocześnie ostatni dzień lanowych finałów dziesiątego sezonu Rainbow Six Pro League. W gronie uczestników pozostały już tylko czt...

>