Największa fińska organizacja esportowa, ENCE, rozpoczęła swoją działalność przeszło sześć lat temu. Obecnie możemy ją kojarzyć chociażby ze względu na dywizję CS:GO, która, choć przeżywa spory kryzys, to w pierwszej połowie roku dotarła do finału Intel Extreme Masters Katowice i w najlepszym momencie była notowana na drugim miejscu w światowym rankingu.

Lokalny dziennik Ilta-Sanomat przygotował artykuł, z którego możemy dowiedzieć się, że dwóch członków sekcji Counter-Strike'a posiada udziały w organizacji. Wśród akcjonariuszy ENCE znajdują się bowiem Aleksi "allu" Jalli oraz pozyskany z mousesports Miikka "suNny" Kemppi. Powołując się na słowa dyrektora generalnego spółki, Miki Kuusisto, snajper jest udziałowcem organizacji od początku 2016 roku i według artykułu w jego rękach znajduje się 6,5% akcji. Kemppi zaś swój jeden procent udziałów otrzymał tuż po podpisaniu kontraktu z formacją w sierpniu tego roku.

Jak jednak zapewnia Kuusisto, fakt posiadania udziałów przez zawodników (a szczególnie allu) nie sprawia, iż ich głos w kontekście decyzji dotyczących zespołu jest ważniejszy od opinii pozostałych graczy. Właściciel ENCE dodaje również, że gdyby którykolwiek z pozostałych reprezentantów drużyny CS:GO chciał bardziej zaangażować się w sprawy organizacji oraz stać się jej współwłaścicielem, to jest ona otwarta na przyznanie mu stosownych udziałów.