fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Zikz porzuca TSM. Amerykanin poprowadzi 100 Thieves

Ostatni rok TSM-u można zaliczyć do kategorii niezbyt udanych. Fakt faktem podopieczni organizacji Andy’ego „Reginalda” Dinha dotarli do finału wiosennej rundy League of Legends Championship Series i sprawili sporo problemów Teamowi Liquid, ale reszta sezonu w ich wykonaniu nie wyglądała już najlepiej. Dość wspomnieć, że formacja Sorena „Bjergsena” Bjerga nie zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata po raz drugi z rzędu. Jak się okazuje, tonący statek postanowił opuścić Tony „Zikz” Gray, a więc osoba dotychczas odpowiedzialna za wyniki TSM-u, gdyż postanowił on zmienić barwy i dołączyć do 100 Thieves.


Zikz bez dwóch zdań jest jednym z najbardziej doświadczonych i utytułowanych szkoleniowców amerykańskiej sceny LoL-a. Gray rozpoczął swoją karierę w Counter Logic Gaming w maju 2014 roku, kiedy to zdecydowano się zakontraktować go z uwagi na jego zaangażowanie w analizę poszczególnych spotkań na fanowskim forum zespołu. Po nieco ponad roku Zikz został głównym szkoleniowcem CLG i sprawował pieczę nad przygotowaniem formacji do kolejnych meczów w lidze. Pod wodzą Graya CLG zdobyło dwa tytuły mistrzowskie NA LCS, a także dotarło do finału Mid-Season Invitational 2016. Później jednak drużyna zaliczyła spory zjazd i już w 2018 roku nie była w stanie chociażby raz zakwalifikować się do play-offów rodzimych zmagań.

Nie ma się co dziwić się temu, że 100 Thieves, którego głównym menadżerem nie tak dawno temu został były komentator LoL Champions Korea, Christopher „PapaSmithy” Smith, zdecydowało się podjąć współpracę z Zikzem. Złodzieje, w których skład wchodzą jedne z największych gwiazd światowego LoL-a, nie byli w stanie podjąć równorzędnej walki z ligowymi rywalami, kończąc wiosenny oraz letni split poza strefą premiowaną awansem do fazy pucharowej. Nic więc dziwnego, że nowy menadżer ekipy od razu wziął sprawy w swoje ręce i odezwał się do solidnego trenera, jakim bez wątpienia jest Zikz.

Trudno jest tak naprawdę jasno określić, z jakimi problemami borykała się drużyna z tak wielkim potencjałem pod przewodnictwem Neila „pr0lly’ego” Hammada. Niemniej już teraz śmiało możemy stwierdzić, że przed Zikzem niebywale trudne zadanie – pomóc 100 Thieves stanąć na nogi.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

"Umysł stojący za Astralis" – zonic wydaje autobiografię

O ile w świecie piłki nożnej wydawanie mniej lub bardziej autoryzowanych biografii na temat historii najpopularniejszych piłkarzy jest na porządku dzi...