fot. Riot Games/Michał Konkol

Były trener Fnatic znalazł zatrudnienie – YoungBuck dołącza do Excel

W ostatni wtorek dowiedzieliśmy się, że Joey „YoungBuck” Steltenpool nie będzie dłużej odpowiadać za wyniki Fnatic. Holender po blisko dwóch latach rozstał się z dotychczasowym pracodawcą, ale nie pozostał bezrobotny zbyt długo, bo dziś oficjalnie związał się z Excel Esports.

28-letni Steltenpool karierę szkoleniową kontynuuje od sierpnia 2015 roku, gdy to objął stery w Enemy. Kilka miesięcy później przeniósł się jednak do G2 Esports, które pod jego wodzą czterokrotnie triumfowało na Starym Kontynencie, a także wzięło udział w dwóch edycjach Worldsów. Na początku 2018 roku YoungBuck trafił z kolei do Fnatic, gdzie początkowo pełnił funkcję team directora i dopiero w grudniu oficjalnie powierzono mu obowiązki pierwszego trenera. Efekt? Trzecie miejsce w splicie wiosennym, drugie miejsce w splicie letnim oraz ćwierćfinał Worldsów. Nie sprostano więc sporym oczekiwaniom, wobec czego teraz, korzystając z międzysezonowej przerwy, obie strony postanowiły się rozstać.

Teraz wiemy już, że kolejny etap swojej przygody ze sceną LoL-a Holender spędzi w Excel. – Jestem bardzo podekscytowany. To względnie nowa organizacja w LEC, która posiada wielu młodych i utalentowanych zawodników, czuję więc, że będzie to odpowiednie miejsce, w którym będę mógł wykorzystać swoje doświadczenie i umiejętności w zakresie rozwoju talentów. Mam nadzieję, że pomogę Excel rozwinąć się i stać się jedną z czołowych ekip w LEC – przyznał w swoim oświadczeniu Steltenpool. – Jestem niezwykle dumny, że mogę przywitać Joeya w naszej organizacji. Niestety oznacza to, że David [Lim – red.] i Alex [Warren – red.] pożegnają się z nami. Byli oni cennymi członkami naszego zespołu i życzę im powodzenia w przyszłości – stwierdził z kolei Grant Rousseau, dyrektor operacyjny organizacji.

Wobec tego tak prezentuje się obecnie skład Excel Esports:

Ki „Expect” Dae-han
Rosendo „Send0o” Fuentes Bóveda
Marc Robert „Caedrel” Lamont
Christian „Taxer” Vendelbo Bylling Jensen
Fabian „Exile” Schubert
Joran „Special” Scheffer
Son „Mickey” Young-min
Petter „Hjarnan” Freyschuss
Jesper „Jeskla” Klarin Strömberg
Raymond „kaSing” Tsang
Patryk „Mystiques” Piórkowski
Joey „YoungBuck” Steltenpool
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Razer Kraken Ultimate daje graczom zwycięską przewagę

Firma Razer, wiodąca na świecie marka lifestylowa dla graczy, poinformowała o premierze Kraken Ultimate – gamingowego zestawu słuchawkowego z technolo...