Gdy w czerwcu Immortals Gaming Club wykupił OpTic Gaming, jasne było, że nie wszystkie ekipy będą z tej fuzji zadowolone. Największym problemem był fakt, że zarówno Immortals, jak i OpTic posiadały drużyny we franczyzowej Overwatch League, co oznaczało jedno – jedna z nich będzie musiała zostać sprzedana, by uniknąć konfliktu interesów.

Padło na Houston Outlaws, które długo nie potrafiło jednak znaleźć nowego inwestora. W lipcu pojawiły się co prawda informacje, że prawa do slota za kwotę około 40 milionów dolarów zobowiązał się wykupić Lee Zieben, biznesmen działający w obrębie rynku nieruchomości, niemniej ostatecznie cała transakcja upadła. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło – finalnie zespół OWL nabyło Beasley Media Group, dla którego nie jest to zresztą pierwsza związana z esportem inwestycja. Kilka miesięcy temu założona przez George'a G. Beasleya spółka medialna nabyła też mniejszościowy pakiet akcji amerykańskiej organizacji Renegades.

– Houston Outlaws zyskało fantastycznych właścicieli, z ekscytacją witamy więc Beasley Media Group w Overwatch League. Nie możemy już doczekać się tej współpracy, by zapewnić drużynie, graczom oraz kibicom sprawne przenosiny. Kibice Outlaws są niezwykle oddani, zaś rok 2020 będzie bardzo ekscytujący dla całej ligi – przyznał Pete Vlastelica, prezes esportowego działu Blizzarda i komisarz Overwatch League. – Przejęcie Houston Outlaws znacznie rozszerzy nasz stale rosnący esportowy dział. To była rzadka okazja na przeprowadzenie takiej inwestycji, wszak na świecie jest tylko dwadzieścia zespołów grających w Overwatch League – stwierdziła z kolei Caroline Beasley, dyrektor generalny BMG.

Wartość całej transakcji nie została podana do wiadomości publicznej. Wiadomo natomiast, że mimo roszad na szczeblu właścicielskim drużyna pozostanie w Houston i nadal reprezentować będzie region Teksasu. Nie sprecyzowano jednak, jaka przyszłość czeka obecną kadrę i czy nadejdzie rewolucja, czy też ewolucja, która po dwóch słabych sezonach w OWL pozwoliłaby Outlaws włączyć się wreszcie do walki o czołowe lokaty.