Było blisko niespodzianki, ale koniec końców do niej nie doszło. CR4ZY, które uważane jest za jednego z faworytów DreamHack Open Atlanta 2019, pokonało bowiem Chaos Esports Club, dokonując tego jednak dopiero w dogrywce i po sporych problemach.

CR4ZY 19 : 16 Chaos Esports Club

(DH Open Atlanta – grupa B)
(4) 19 9 Train 6 16 (1)
6 9

Wygrana pistoletówka oraz dwie następujące po niej rundy – w taki sposób Chaos zainaugurowało pojedynek na Trainie. Niemniej z czasem miksowa, czysto indywidualna taktyka graczy z USA przestało działać, a CR4ZY nauczyło się ją sprawnie kontrować. Szczególny popłoch w szeregach gospodarzy siały dwie snajperki, obsługiwane przez Otto "ottoNad" Sihvo i Rokasa "EspiranTo" Milasauskasa. To właśnie ten duet zapewnił europejskiej formacji spore prowadzenie, które jednak jeszcze przed przerwą spadło do poziomu 9:6.

Mimo wszystko Chaos nie zamierzało się poddać i po zmianie stron podjęło próbę odrobienia strat. Dodajmy, że próbę skuteczną – co więcej, Joshua "steel" Nissan i spółka sami zyskali skromną przewagę, zmuszając oponentów do gonienia wyniku. W pewnym momencie wydawało się nawet, że to piątka ze Stanów Zjednoczonych niespodziewanie sięgnie po triumf, ale im bliżej było końca, tym więcej błędów popełniała. A to była woda na młyn CR4ZY, które rzutem na taśmę doprowadziło do dogrywki. W niej natomiast zawodnicy ze Starego Kontynentu ostatecznie wygrali w stosunku 19:16.


Już za chwilę kolejny mecz, w którym Sprout podejmie Illuminar Gaming. Spotkanie to wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale DreamHacka na Twitchu. Po więcej informacji na temat DreamHack Open Atlanta 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.