Illuminar Gaming miało szansę na to, by już dziś zapewnić sobie awans do półfinału DreamHack Open Atlanta 2019. Niestety nie wykorzystało jej, bo w meczu wygranych grupy A okazało się słabsze od Heroic i o przepustkę do kolejnego etapu powalczy w sobotę.

Heroic 16 : 13 Illuminar Gaming

(DH Open Atlanta – mecz wygranych grupy A)
16 10 Mirage 5 13
6 8

Lepiej w starcie na Mirage'u weszło Heroic, które wygrało zarówno pistoletówkę, jak i dwie następujące po niej rundy. Potem jednak do głosu doszło w końcu Illuminar, które sprawnie odrobiło wszelkie straty i nawet samo zyskało skromne prowadzenie 4:3! Niestety to byłoby na tyle – po krótkim okresie zawahania Duńczycy odzyskali palmę pierwszeństwa i nie oddali jej już do przerwy, raz po raz zatrzymując nieskoordynowane ataki iHG. Prym w eksterminowaniu Polaków wiódł szczególnie Casper "cadiaN" Møller, który pierwszą połowę zakończył z 15 fragami na koncie, fundując swojej drużynie prowadzenie 10:5.

Nie było to jednak jeszcze nic, z czego nie dałoby się wrócić – potrzebna była tylko runda na pistolety. Ta niestety padła łupem skandynawskiej piątki, która tym samym rozpoczęła marsz po szybkie zwycięstwo. Ale nie było tak łatwo, bo Illuminar miało jeszcze w zanadrzu kilka asów i skrzętnie robiło z nich użytek. Co prawda początkowo podopieczni Adriana "imd" Piepera tylko utrzymywali dystans, który osiągnęli jeszcze w pierwszej części pojedynku, ale z czasem zaczęli niebezpiecznie zbliżać się do swoich rywali. Niemniej zagrożenie przyszło z najmniej spodziewanej strony – zabójczy dla iHG okazał się force Heroic, którym Duńczycy przypieczętowali swoje zwycięstwo w stosunku 16:13.


Już za chwilę kolejny mecz, w którym CR4ZY podejmie INTZ eSports. Spotkanie to wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale DreamHacka na Twitchu. Po więcej informacji na temat DreamHack Open Atlanta 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.