Pierwszy dzień DreamHack Open Atlanta 2019 już za nami. Ostatecznie awans do półfinału, poza Heroic, o którym pisaliśmy już wcześniej, zapewniło sobie CR4ZY. Zespół z Europy w meczu wygranych grupy B nie bez problemów poradził sobie z pogromcami Virtus.pro z INTZ eSports.

CR4ZY 16 : 12 INTZ eSports

(DH Open Atlanta – mecz wygranych grupy B)
16 11 Train 4 12
5 8

Niekwestionowanym faworytem ostatniego dzisiejszego meczu było CR4ZY, nikogo nie zdziwił więc fakt, że to właśnie ten zespół zaczął z wysokiego C. Międzynarodowy skład gładko przeszedł od wyniku 0:0 do 7:0 i wydawało się, że ta zwycięska seria nie skończy się nigdy. W końcu jednak INTZ zdołało postawić się wyżej notowanym rywalom i podjęło próbę zmniejszenia strat. Niemniej nie wyszło z tego nic, bo finalnie tuż przed przerwą obie drużyny nadal dzieliło siedem punktów, co w oczywisty sposób premiowało podopiecznych Neila "NeiLa_M" Murphy'ego.

Co więcej, to właśnie oni zgarnęli drugą pistoletówkę i dwie następujące po niej rundy, przez co wydawało się, że jest już po wszystkim. Ale nie było, bo Brazylijczycy niespodziewanie zdobyli się na ostatni zryw, wygrywając aż pięć kolejnych potyczek. Potem dołożyli do swojego dorobku jeszcze kilka kolejnych punktów, przez co dogrywka, która wcześniej była nieprawdopodobna, stawała się coraz bardziej możliwą opcją. Ale koniec końców do niej nie doszło, bo CR4ZY przełamało wreszcie ten impas i m.in. dzięki świetnej postawie Rokasa "EspiranTo" Milasauskasa zwyciężyło 16:12.


Kolejne mecze już jutro od godziny 16:00 – wtedy też o awans do półfinału powalczą Virtus.pro oraz Illuminar Gaming. Po więcej informacji na temat DreamHack Open Atlanta 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.