Emocje związane z występami Polaków na DreamHacku Open w Atlancie już za nami, toteż czas na powrót do szarej, online'owej rzeczywistości. Dziś czekają nas dwa pojedynki rodzimych formacji na międzynarodowej arenie, w tym jeden bezpośredni.

Actina PACT vs x-kom AGO
15:30 (BO3)

transmisja

W nim naprzeciwko siebie staną Actina PACT oraz x-kom AGO, które rozpoczną zmagania w ramach LOOT.BET/CS Season 5. Dla obu zespołów z Polski jest to okazja, by już teraz włączyć się do gry o miejsce w play-offach. Zwłaszcza popularne Jastrzębie powinny mieć szczególną motywację, by to osiągnąć, bo w poprzedniej edycji rozgrywek nie podjęły one nawet rękawicy i po trzech porażkach odpadły z dalszej rywalizacji. W tym samym czasie PACT przebijał się do fazy pucharowej i zajął nawet szóste miejsce. A kto wygra dziś? Trudno powiedzieć, bo chociaż teoretycznie faworytem będzie AGO, to trzeba pamiętać, że skład ten mierzył się już ze swoim dzisiejszym rywalem w ramach ESL Mistrzostw Polski i wówczas zgarnął zaledwie jeden punkt na sześć możliwych.

Aristocracy vs Team Spirit
17:00 (BO3)

brak transmisji

Półtorej godziny później do gry wejdzie również Aristocracy, które w listopadzie ewidentnie nie rozpieszczało swoich fanów. Wiktor "TaZ" Wojtas i spółka w ostatnich tygodniach rzadko kiedy pojawiali się na serwerze, toteż ich dzisiejszy występ przeciwko Teamowi Spirit możemy uznać za prawdziwy rarytas. Obie drużyny zmierzą się ze sobą w pierwszej rundzie play-offów SECTOR: MOSTBET i teoretycznie za faworyta powinno uchodzić Arcy, które w fazie grupowej nie doznało goryczy porażki. Problem w tym, że Spirit prezentowało się w minionych dniach całkiem nieźle i toczyło wyrównane boje m.in. z CR4ZY, forZe czy też HAVU Gaming. Swoją drogą, warto by oba składy dobrze się dziś ze sobą zapoznały, bo niewykluczone, że już niedługo powalczą między sobą podczas baraży o ESL Pro League.