STS
fot. Riot Games

Gen.G zbuduje skład wokół Rulera i Life’a. Reszta zawodników za burtą

Środek listopada jak zawsze oznacza wysyp informacji na temat transferowych zawirowań w świecie League of Legends. Jedną z organizacji, która zdecydowała, że w przyszłym sezonie jej dywizja LoL-a ulegnie zmianom, jest Gen.G. Rywalizujący na co dzień w LoL Champions Korea klub ma zamiar przebudować swój zespół, wobec czego postanowił pożegnać się z ośmioma dotychczasowymi zawodnikami, […]

Środek listopada jak zawsze oznacza wysyp informacji na temat transferowych zawirowań w świecie League of Legends. Jedną z organizacji, która zdecydowała, że w przyszłym sezonie jej dywizja LoL-a ulegnie zmianom, jest Gen.G. Rywalizujący na co dzień w LoL Champions Korea klub ma zamiar przebudować swój zespół, wobec czego postanowił pożegnać się z ośmioma dotychczasowymi zawodnikami, przedłużając kontrakty wyłącznie z Parkiem „Rulerem” Jae-hyukiem oraz Kimem „Lifem” Jeong-minem.

Z przykrością informujemy o rozstaniu z zawodnikami przed rozpoczęciem kolejnego sezonu. Nasze kontrakty z CuVeem, Roachem, Peanutem, Seonghwanem, Fly’em, Kuzanem, Richem i Asperem dobiegły końca. Dziękujemy im za wszystko, co zrobili dla zespołu i życzymy wszystkiego najlepszego w przyszłości. Kontrakty z Rulerem i Lifem zostały przedłużone, gdyż planujemy zbudować nasz skład na nowo wokół nich – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Gen.G.

Trudno tak naprawdę dziwić się temu, że włodarzom organizacji skończyła się cierpliwość, przez co postanowili podjąć drastyczne kroki przed rozpoczęciem sezonu 2020. Przypomnijmy, że w 2019 roku Gen.G dwukrotnie nie zdołało awansować do play-offów LCK, kończąc wiosenny oraz letni split odpowiednio na siódmej i szóstej lokacie. A przecież zmiany w składzie sprzed roku oraz całkiem imponujący występ w KeSPA Cup 2018 mogły napawać optymizmem fanów formacji.

Warto w tym miejscu wspomnieć także, iż umowa Gen.G z Rulerem, a więc jednym z mistrzów świata z 2017 roku, została przedłużona aż o trzy lata. Wobec tego Ruler będzie związany z zespołem przynajmniej do 21 listopada 2022 roku. W przypadku jego kompana z dolnej alejki, Life’a, mamy jednak do czynienia z nieco krótszym kontraktem. 19-latek podpisał bowiem umowę, która będzie obowiązywała do listopada przyszłego roku.

Aby być na bieżąco z najważniejszymi roszadami wśród czołowych drużyn LoL-a, polecamy śledzić poniższy artykuł:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Deft na dłużej w DragonX. Koreańczyk trzonem nowego składu

Trzeba przyznać, że w ostatnich dniach sporo dzieje się na profesjonalnej scenie LoL-a w Korei Południowej. Ledwie wczoraj informowaliśmy o tym, że Dr...