Vulcan
fot. Riot Games/Michał Konkol

Półtora miliona dolarów za Vulcana? Wspierający Dignitas przymierzany do Cloud9

Prawdziwe transferowe szaleństwo na profesjonalnej scenie League of Legends w Ameryce Północnej wciąż przed nami. W nocy z poniedziałku na wtorek otwarte zostanie okienko transferowe, co będzie pierwszą okazją dla wielu drużyn z LCS do oficjalnej prezentacji nowych zawodników w swoich szeregach. Jednak jeszcze przed jego otwarciem dowiedzieliśmy się, że Cloud9 przymierza się do pozyskania Philippe’a „Vulcana” Laflamme’a obecnie reprezentującego barwy Dignitas.

I to nie za byle jaką kwotę, bo według informacji przekazanych przez ESPN Esports w grę wchodzi półtora miliona dolarów, a także Johnson „Johnsun” Nguyen, marksman akademii… TSM-u. Jak donosi ESPN, Cloud9 pozyskało 20-latka, aby ten stanowił część ostatecznego porozumienia w sprawie wykupu Vulcana. Mówiąc prościej, oprócz wspomnianej już kwoty C9 rzekomo postanowiło otworzyć też sakiewkę, aby nabyć Johnsuna, który wciąż był związany dwuletnim kontraktem z dotychczasowym pracodawcą.

Z pewnością sama kwota może wprawić w osłupienie, tym bardziej że Vulcan raczej nie wyrobił sobie jak na razie marki. Co prawda od jego debiutu w LCS minął już ponad rok, a do tego w ostatnim sezonie był głównym wspierającym Clutch Gaming (obecnie Dignitas) i razem z nim wystąpił na Worlds, ale w porównaniu z obecnym wspierającym Cloud9, czyli Tristanem „Zeyzalem” Stidamem wypada dość blado. A ten wciąż ma ważny kontrakt z organizacją, i to aż do 2021 roku.

Nie można jednak odmówić nosa C9 w kwestii zmian – rok temu przecież wszyscy dziwili się ciągłym roszadom w składzie, a te ostatecznie zaprowadziły podopiecznych Boka „Reapereda” Han-gyu na fotel wicemistrza Ameryki Północnej oraz do półfinału Worlds. Być może więc Cloud9 dostrzega w Vulcanie coś więcej. Coś wartego podpisania kontraktu opiewającego na półtora miliona dolarów.

Niewykluczone ponadto, że doczekamy się również zmiany na pozycji marksmana w Cloud9. Oprócz informacji o samym transferze ESPN przekazał ponadto, że kariera Zachary’ego „Sneaky’ego” Schuderiego stoi pod znakiem zapytania, ale barwy formacji w dalszym ciągu reprezentować będą Eric „Licorice” Ritchie, Robert „Blaber” Huang oraz Yasin „Nisqy” Dinçer.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Virtus.pro i Illuminar po DH Open Atlanta... spadają w rankingu HLTV

Po tym, jak Virtus.pro i Illuminar Gaming wzięły udział w DreamHack Open Atlanta, mieliśmy prawo liczyć, że ekipy te poprawią swoją sytuację w ranking...

>