fot. Valve

Rusza nowa operacja CS:GO – przywitajcie Operation Shattered Web!

Długie dwa lata czekania i oto jest! W końcu wydano nową operację CS:GO, która otrzymała nazwę Shattered Web i która już teraz pojawiła się na serwerach publicznych. A wraz z nią do gry dodano także nową kolekcję broni, naklejki, graffiti, operacyjną skrzynkę ze skórkami i zupełnie nowy format przepustki bojowej.

Każdego tygodnia osoby, które nabędą przepustkę, będą otrzymywać dostęp do sześciu nowych misji, które można wykonywać w dowolnej kolejności, zdobywać gwiazdki i dzięki temu podnosić poziom żetonu operacji – za wykonanie 33 misji otrzymamy srebrną odznakę, za 66 złotą, zaś doprowadzenie do końca 100 zadań da nam odznakę diamentową.

Lista misji pierwszego tygodnia prezentuje się następująco:

 • Epidemia wirusa
  Odzyskaj próbkę wirusa strefy zagrożenia z laboratorium Phoenixa – 1 gwiazdka
 • Twarzą w twarz
  Zabij 10 wrogów za pomocą strzelby Nova w trybie Uproszczonym na mapie Grupy Sigma – 1 gwiazdka
 • Szarża
  Zabij 5 wrogów za pomocą broni ciężkiej w trybie Strefa Zagrożenia – 1 gwiazdka
 • OMG CQB
  Zabij 15 wrogów za pomocą strzelby w trybie obrońca na mapie Vertigo – 2 gwiazdki
 • Mobilny hotspot
  Wygraj 10 rund w trybie Turniejowym na mapie Vertigo – 2 gwiazdki
 • Oznacz swój teren
  Namaluj 5 graffiti w obszarze startowym wroga w trybie Uproszczonym na mapie Dust2 – 2 gwiazdki
 • Skracanie dystansu
  Zabij 10 wrogów będąc na ,bananie lub w apartamentach w trybie Deathmatch na mapie Inferno – 2 gwiazdki
 • Zasłona dymna
  Rzuć strategicznie 5 granatów dymnych w trybie Uproszczonym na mapie Mirage – 2 gwiazdki
 • Zimny prysznic
  Wygraj 16 rund w trybie Skrzydłowy na mapie Inferno – 3 gwiazdki
 • Usuń wszystkie kontakty
  Zabij 25 wrogów w pojedynczym meczu używając strzelby w trybie Deathmatch na mapie Dust2 – 3 gwiazdki

Po drodze otrzymywać można też różnego rodzaju drop w postaci skórek do broni z nowej kolekcji lub też skinów do postaci! Od teraz będziemy bowiem mogli przed startem spotkania przypisać, czy sterowany przez nas bohater ma mieć wygląd przypisany bezpośrednio do mapy, czy też zdefiniowany przez nas. Warto też zaznaczyć, że awatary z naniesionymi na nie elementami graficznymi posiadać będą też nowe komendy głosowe, inne dla skórki.

W Counter-Strike’u pojawiły się też nowe mapy. Warto tutaj wspomnieć przede wszystkim o znajdującej się na stacji kosmicznej Lunacy, która dzięki obniżonej grawitacji idealnie nada się do trybu Latający Skaut. Z kolei Jungle zostało stworzone w pełni przez społeczność z myślą o battle royale, czyli trybie Danger Zone. Trzecia nowa arena to natomiast Studio, będące klasycznym teatrem działań terrorystów, którzy spróbują zdetonować bombę na jednym z dwóch bombsite’ów, oraz antyterrorystów, którzy spróbują to uniemożliwić.

Jungle Lunacy Studio

Co znaczące, misje zawarte w operacji wykonywać będzie mógł każdy, niemniej nagrody oraz progres za ich zakończenie otrzymają tylko gracze uczestniczący w wydarzeniu. Operation Shattered Web ma, według zapowiedzi, potrwać ponad 16 tygodni. Wszyscy zainteresowani już teraz mogą za pośrednictwem gry nabyć przepustkę bojową pod tym adresem za cenę 56,99 zł.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja CS:GO – nowa cena SG 553, Cache w puli map turniejowych!

Tego fani Counter-Strike'a raczej się nie spodziewali. Dzisiejszej nocy Valve spełniło jedno z kilku marzeń graczy popularnej strzelanki, dodając do g...