Zaskakujące wieści płyną do nas z obozu T1. Koreańska organizacja poinformowała bowiem, że Kim "Clid" Tae-min, Kim "Khan" Dong-ha oraz wieloletni trener formacji Kim "kkOma" Jeong-gyun oficjalnie zostali wolnymi strzelcami. Kontrakty wymienionej trójki straciły ważność, dlatego też obaj zawodnicy oraz szkoleniowiec postanowili rozejrzeć się za dostępnymi opcjami przed sezonem 2020.

Nasze kontrakty z Kimem "kkOmą" Jeong-gyunem, Kimem "Clidem" Tae-minem oraz Kimem "Khanem" Dong-ha dobiegły końca. Szanujemy decyzję o chęci rozejrzenia się za ofertami w okienku transferowym, ale nadal prowadzimy rozmowy z całą trójką, aby przedłużyli umowy na rok 2020 lub dłużej. Podczas rozważania wszystkich opcji staramy się przede wszystkim sprawić, by nasi fani byli dumni oraz by zdobyć kolejne mistrzostwo świata w 2020 roku – czytamy w oświadczeniu T1.

Przypomnijmy, że minionej nocy T1 postanowiło pożegnać się z dwoma zawodnikami oraz jednym członkiem sztabu szkoleniowego. Swoją przygodę z zespołem zakończyli Cho „Mata” Se-hyeong, Kim „Crazy” Jae-hee oraz Kim „Fly” Sang-chul. Teraz jednak okazuje się, że kolejni podopieczni organizacji mogą na dobre pożegnać się z klubem, gdyż Clid, Khan oraz kkOma nie mają już ważnych kontraktów z T1, wobec czego rozpoczęli negocjacje z innymi zespołami. Ciekawe jest natomiast to, że tym razem T1 jasno zapowiedziało, że będzie walczyć o to, aby przedłużyć kontrakty z wymienioną trójką.

I trudno się tej decyzji dziwić, wszak Clid oraz Khan znacząco przyczynili się do zdobycia podwójnego tytułu mistrzowskiego w LoL Champions Korea w tym roku, a ich występy na międzynarodowej arenie również były imponujące. Największą porażką dla organizacji byłaby jednak utrata kkOmy, który związany z nią jest od grudnia 2012 roku. Podczas swojej siedmioletniej przygody z SKT T1 szkoleniowiec doprowadził swoich podopiecznych do trzech tytułów mistrza świata, dwóch zwycięstw podczas Mid-Season Invitational oraz wielu mistrzostw regionalnych.

Więcej o pozostałych transferach w tym sezonie można przeczytać, klikając w poniższy banner.