Transferowa karuzela w świecie League of Legends rozpędziła się na dobre i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie coś w tej kwestii miało się zmienić. Okazuje się, że wicemistrzowie wiosennego splitu LoL European Championship rzeczywiście planują przeprowadzić roszady kadrowe, gdyż dziś Origen oficjalnie potwierdziło, że Alfonso "Mithy" Aguirre Rodriguez oraz Patrik "Patrik" Jírů kończą współpracę z organizacją.

Mithy oraz Patrik znaleźli się w Origen pod koniec ubiegłego roku, kiedy organizacja Enrique "xPeke" Cedeño Martíneza została przyjęta do franczyzy LEC. Powracający do Europy po rocznej przygodzie w TSM-ie Mithy miał poprowadzić mniej doświadczonego botlanera i pomóc mu w rozwoju, aby ten mógł rywalizować z najlepszymi w lidze. I faktycznie hiszpański wspierający wypełnił swoje zadanie, bo po paru miesiącach mogliśmy oglądać Origen w finale wiosennej rundy LEC 2019. Tam co prawda zespół Patrika został kompletnie zdeklasowany przez G2 Esports, ale nadal rezultat w całym splicie mógł napawać optymizmem przed letnią odsłoną.

Origen nie zdołało jednak utrzymać wysokiego poziomu, zaliczając spory zjazd w fazie ligowej LEC 2019 Summer. Po zakończeniu zmagań Mithy i reszta legitymowali się bilansem 7-11, zajmując dalekie, ósme miejsce w zestawieniu, co oczywiście nie pozwalało na udział w play-offach. Oczywiście dzięki dobremu wynikowi na wiosnę, Origen mogło powalczyć jeszcze o wyjazd na Worlds poprzez Regional Finals, ale tam zostało pokonane przez Splyce wynikiem 2:3 i pożegnało się z marzeniami o MŚ. Nie ma się zatem co dziwić, że organizacja ma zamiar odmienić wygląd swojego składu LoL-a.

Na ten moment z Origen łączeni są Andrei „Xerxe” Dragomir ze Splyce, Elias „Upset” Lipp z FC Schalke 04, a także rywalizujący dotychczas wyłącznie w Oceanic Pro League Mitchell „Destiny” Shaw. Jeżeli zaś chodzi o Mithy'ego, to w kuluarach mówi się o tym, że ma on zostać szkoleniowcem i zająć wakat pozostawiony we Fnatic przez Joeya "YoungBucka" Steltenpoola.

Więcej o pozostałych transferach w tym sezonie można przeczytać, klikając w poniższy banner.