fot. Riot Games

Selfmade poza SK. Potwierdzenie transferu do Fnatic kwestią czasu?

Kolejny Polak rozstaje się ze swoją drużyną. Rywalizujące na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej w Europie, czyli League of Legends European Championship, SK Gaming podzieliło się ze swoimi fanami informacją na temat przyszłości Oskara „Selfmade’a” Boderka. Jak się okazuje, drogi niemieckiej organizacji i polskiego dżunglera rozeszły się, dlatego też nie zobaczymy Selfmade’a w przyszłym sezonie w trykocie SK Gaming.

Przypomnijmy, że dla Boderka sezon 2019 był przełomowym, gdyż po raz pierwszy miał on okazję wystąpić w najbardziej prestiżowej lidze Starego Kontynentu. Znany z gry pod banderą MAD Lions pod koniec 2018 roku otrzymał propozycję od SK Gaming, które dopiero co zostało przyjęte do franczyzy LEC. Już w pierwszym splicie w LEC Polak udowodnił wszystkim, że jak najbardziej zasługuje na angaż w tak ważnych rozgrywkach. Nie bez powodu został on przecież wyróżniony statuetką „Rookie of the Split”, czyli nagrodą przyznawaną dla graczy, którzy w swoim inauguracyjnym splicie w lidze pokazywali się nad wyraz dobrze.

Mimo wszystko Selfmade i jego kompani tylko raz byli w stanie znaleźć się w play-offach najważniejszych europejskich zmagań. SK Gaming awansowało do fazy pucharowej wyłącznie w wiosennej rundzie, gdzie nie pokazało się szczególnie dobrze i musiało uznać wyższość Splyce. Latem Boderek i jego kompani radzili sobie nieco gorzej, przez co do ostatniego dnia fazy ligowej nie byli pewni swojej przyszłości. O awansie do play-offów zadecydował bowiem tie-break z Teamem Vitality. Koniec końców zwycięsko ze starcia wyszła ekipa Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego.

Od tamtego momentu nie słyszeliśmy wiele o przyszłości Selfmade’a, ale ostatnie pogłoski na jego temat z pewnością pobudziły apetyty polskich fanów. Boderek rzekomo ma zająć miejsce Madsa „Broxaha” Brocka-Pedersena we Fnatic, który z kolei podobno przymierzany jest do Teamu Liquid. Jeśli doniesienia na temat Selfmade’a znajdą swoje potwierdzenie w rzeczywistości, to Polak znów będzie rywalizować u boku Tima „Nemesisa” Lipovšeka.

Więcej o pozostałych transferach w tym sezonie można przeczytać, klikając w poniższy banner.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Koniec straty LP za 4. miejsce w TFT! Jakie jeszcze zmiany czekają nas w rankedach?

Powrót rankedów w Teamfight Tactics tuż za rogiem. Już w tym tygodniu do TFT zostanie wdrożony patch 9.23, od którego na nowo będziemy mogli piąć się...