Broxah
fot. Riot Games

Wakat we Fnatic na pozycji leśnika! Broxah wzmacnia Liquid

Wicemistrzowie Europy również biorą aktywny udział w okienku transferowym na scenie League of Legends. Fnatic wprawdzie nie zaprezentowało nam jeszcze żadnego nowego nabytku, ale wiemy już, iż drużynę opuścił Mads „Broxah” Brock-Pedersen. Duński leśnik przeniesie się na drugi brzeg Oceanu Atlantyckiego, gdzie zasili szeregi najlepszej północnoamerykańskiej formacji, czyli Teamu Liquid.

Skandynawski zawodnik swoją przygodę w brytyjskiej organizacji zaczął ponad trzy lata temu od gry w jej akademii. Broxah błyskawicznie trafił jednak do głównego składu, z którym dwukrotnie sięgnął po tytuł mistrza Europy, a także dotarł do wielkiego finału ubiegłorocznych mistrzostw świata. Brock-Pedersen ma zresztą na swoim koncie aż trzy występy w fazie pucharowej Worlds. W zakończonym niedawno sezonie Fnatic nie zdołało jednak powiększyć swojego dorobku o kolejne trofeum, na co wpływ bez wątpienia miały niesnaski wewnątrz zespołu: – Nigdy nie udało nam się zgrać, a fundamentalne problemy rosły i rosły bez widocznego rozwiązania mogącego je przezwyciężyć – przyznał Broxah.

Teraz przed Duńczykiem kolejne wyzwanie w postaci podbicia LCS. – Jestem zaszczycony i podekscytowany, znajdując się w pozycji, w której będę celował w udoskonalenie być może najlepszego zespołu w historii Ameryki Północnej. Ten skład ma potencjał do dokonania rzeczy wielkich i ja staję się jego częścią, by zrobić dokładnie to. Polowanie na trofea, zarówno lokalne, jak i międzynarodowe, właśnie ruszyło – stwierdził Brock-Pedersen.

W Liquid 22-latek wypełni wakat, który powstał po tym, jak wygasł kontrakt łączonego z transferem do Immortals Jake’a „Xmithie” Puchero. Pozostała czwórka aktualnych mistrzów LCS posiada jednak umowy aktualne do listopada przyszłego roku, wobec czego możemy ze sporą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać, iż skład TL na sezon 2020 prezentować będzie się tak:

Jung „Impact” Eon-yeong
Mads „Broxah” Brock-Pedersen
Nicolaj „Jensen” Jensen
Yiliang „Doublelift” Peng
Jo „CoreJJ” Yong-in
Jang „Cain” Nu-ri

Więcej o okienku transferowym można przeczytać, klikając w poniższy banner.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Evil Geniuses prezentuje Svenskerena jako swojego dżunglera!

Nowy-stary uczestnik LCS, Evil Geniuses, ogłosił dzisiaj pierwszego członka swojego składu na sezon 2020 północnoamerykańskich rozgrywek. Jest nim Den...