fot. Riot Games

Goldenglue i Closer zasilają Golden Guardians

Inne formacje zaczęły już budowanie drużyn przed nadchodzącym wiosennym splitem 2020, ale Golden Guardians dotychczas tkwiło w czymś w rodzaju letargu. Niemniej to już przeszłość – minionej nocy podległa Golden State Warriors ekipa zaprezentowała nam dwa nowe nabytki.

Od teraz środkowej alei GGS strzec ma Greyson „Goldenglue” Gilmer, czyli kolejny zawodnik, który pod koniec tego roku zdecydował się opuścić szeregi Cloud9. Niemniej w przypadku Amerykanina fakt ten nie dziwi, bo minione miesiące spędził on w akademii, zaś ostatni występ w LCS zaliczył jeszcze w marcu. Mimo to Gilmer nie krył uznania w stosunku do swojego byłego już pracodawcy. – Jestem bardzo wdzięczny za ostatnie dwa lata spędzone w Cloud9. Transfer do C9 był punktem zwrotnym w mojej karierze, teraz będzie jednak już tylko lepiej – stwierdził. Niemniej wygląda na to, że przenosiny Goldenglue’a mogą potwierdzić to, o czym już jakiś czas temu mówił Travis Gafford – że w kolejnym sezonie barw GGS nie będzie bronić już Henrik „Froggen” Hansen.

Ponadto do drużyny dołączył też Can „Closer” Çelik, turecki leśnik, który dotychczas związany był tylko z rodzimą sceną. 21-latek na swoim koncie mistrzostwo letniego splitu Turkish Championship League, a niedawno mogliśmy go oglądać także przy okazji Worlds 2019, na którym to turnieju zagrał wraz z Royal Youth. – Mam nadzieję, że napełnię wszystkich moich kibiców dumą – nie krył zadowolenia zawodnik znad Bosforu. Co ciekawe, przez ostatnie dwa lata dżungli GGS strzegł Juan „Contractz” Arturo Garcia, niewykluczone jednak, że niedługo definitywnie pożegna się on z ekipą. Zresztą już na początku listopada nieoficjalne źródła informowały o zainteresowaniu osobą Amerykanina ze strony TSM-u.

Aby być na bieżąco z najważniejszymi roszadami wśród czołowych drużyn LoL-a, polecamy śledzić poniższy artykuł:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Głosowanie na uczestników All-Star zakończone. Jankos reprezentantem LEC!

Jak co roku, po zakończeniu profesjonalnych zmagań w świecie League of Legends, przyszedł czas na rywalizację o nieco mniejszym znaczeniu sportowym, a...