STS
JackeyLove
fot. Riot Games

Roszad w Invictus Gaming ciąg dalszy. JackeyLove wolnym agentem!

Piątek rozpoczynamy z przytupem, bo od intrygującej informacji z Dalekiego Wschodu, a konkretnie z obozu Invictus Gaming. Okazuje się, że z zespołem pożegnał się kolejny już zawodnik, mowa tutaj o Yu „JackeyLove” Wenie-Bo, który został wolnym agentem i tym samym rozpoczął poszukiwania nowej drużyny na nadchodzący wielkimi krokami sezon 2020. 19-latek to już drugi zawodnik, […]

Piątek rozpoczynamy z przytupem, bo od intrygującej informacji z Dalekiego Wschodu, a konkretnie z obozu Invictus Gaming. Okazuje się, że z zespołem pożegnał się kolejny już zawodnik, mowa tutaj o Yu „JackeyLove” Wenie-Bo, który został wolnym agentem i tym samym rozpoczął poszukiwania nowej drużyny na nadchodzący wielkimi krokami sezon 2020.

19-latek to już drugi zawodnik, który w ostatnim czasie rozstał się z mistrzowską ekipą. Wcześniej, bo na początku listopada szeregi IG opuścił dwukrotny mistrz świata, Lee „Duke” Ho-seong, który zdecydował się nie przedłużać kontraktu z organizacją. JackeyLove współpracę z chińskim zespołem rozpoczął w 2016 roku, wygrywając m.in. NEST 2016 oraz 2017. Następnie zawodnik ten przeniósł się w 2017 roku do Young Glory, w którym pozostał na niespełna dwa miesiące, aby ponownie powrócić do składu IG w listopadzie 2017 roku.

Od tego momentu kariera chińskiego marksmana zaczęła nabierać tempa. JackeyLove i spółka w etapie wiosennym LPL uplasowali się na czwartej lokacie, jednak prawdziwą niespodziankę sprawili w trakcie letnich rozgrywek, gdzie znaleźli się na drugim miejscu i awansowali na Worlds 2018. Przed startem mistrzostw 19-letni marksman przyczynił się do triumfu chińskiej ligi w trakcie Rift Rivals 2018. Natomiast w trakcie mistrzostw, Invictus Gaming było już nie do powstrzymania i to właśnie ta ekipa zdobyła pierwszy w historii Puchar Przywoływacza dla swojego regionu.

Problemy zaczęły się w 2019 roku. Co prawda IG na wiosnę zajęło drugie miejsce w LPL, jednak już latem ekipa ta była w fatalnej sytuacji, kończąc play-offy na 7-8. pozycji. Nadzieje fanów tej formacji zostały rozbudzone na nowo w trakcie Regionalnych Finałów, w których to właśnie ekipa 19-latka odniosła triumf, zyskując awans na Worldsy. Tu jednak próżno było oczekiwać happy endu, zwieńczonego drugim mistrzostwem świata. Finalnie Invictus odpadło w półfinale, ulegając swoim rywalom z LPL, FunPlus Phoenix, którzy zresztą zdobyli kilka dni później mistrzostwo świata. To prawdopodobnie musiało wstrząsnąć zawodnikami i organizacją, którzy wspólnie doszli do wniosku, że czas na poważne zmiany.

Tak prezentuje się aktualny skład Invictus Gaming:

Kang „TheShy” Seung-lok
Gao „Ning” Zhen-Ning
Lu „Leyan” Jue
Song „Rookie” Eui-jin
Wang „Baolan” Liu-Yi
Won „Mafa” Sang-yeon

Więcej informacji o transferach na scenie League of Legends znaleźć można w naszej specjalnej relacji:

 

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Liczne zmiany w Vitality na horyzoncie?

Jak na razie wszystkie doniesienia Jacoba Wolfa z ESPN Esports w tym okienku transferowym na scenie League of Legends były trafne. Jeśli tak samo będz...