Kolejne dni mijają, a szał transferowy na profesjonalnej scenie League of Legends nie ustaje. Dziś rano informowaliśmy o tym, że JackeyLove zakończył współpracę z Invictus Gaming, a teraz świat obiega wieść o tym, że Han “Peanut” Wang-ho oraz były szkoleniowiec KT Rolster, Oh “ZanDarC” Chang-jong wzmocnią szeregi LGD Gaming, rywalizującego w League of Legends Pro League.

Sytuacja ta jest dość zaskakująca, bo warto zaznaczyć, że zarówno Peanut, jak i ZanDraC dotychczas znani byli wyłącznie z występów na scenie koreańskiej, na której odnosili wiele sukcesów. Teraz jednak to się zmieni, bo obaj panowie podjęli próbę zaistnienia w chińskiej lidze, z której zespoły od dwóch lat dominują światową scenę. 21-letni jungler ostatnie lata spędził, reprezentując tak znamienite formacje, jak ROX Tigers, SK Telecom T1, Kingzone DragonX czy Gen.G, w którym Peanut występował do teraz. Na koncie Koreańczyka jest wiele osiągnięć, wśród których najważniejszymi są niewątpliwie trzy tytuły mistrzowskie LCK, tytuł wicemistrza świata oraz mistrzostwo Mid-Season Invitational 2017.


>> Najświeższe informacje o transferach na scenie LoL-a <<


Jeżeli chodzi o ZanDraCa, to szkoleniowiec ten współpracę z KT Rolster rozpoczął już w 2013 roku, przejmując pieczę nad akademiami tej formacji. Jednak w listopadzie 2014 roku objął on stery nad głównym składem, przyczyniając się do wielu sukcesów, jakie KT odniosło w tamtym okresie. Niestety ostatni rok nie był dla niego najlepszy i po tym, jak koreańska formacja uplasowała się na szarym końcu zarówno w splicie wiosennym, jak i letnim, zarząd organizacji zdecydował się zakończyć współpracę z 36-latkiem, a także wszystkimi zawodnikami.

Tak prezentuje się aktualny skład LGD Gaming:

Fang "Garvey" Jia-Wei
Guo "Lies" Hao-Tian
Zhang "BadeMan" Yu-Nong
Ding "Kui" Zi-Hao
Han "Peanut" Wang-ho
Hu "Yuuki" Hao-Ming
Ha "Kramer" Jong-hun
Liang "RD" Teng-Li
Chen "Pyl" Bo
Oh “ZanDarC” Chang-jong