fot. FC Schalke 04

FORG1VEN wraca do gry! Grek nowym botlanerem Schalke 04

Dziś to, o czym plotkowano już od jakiegoś czasu, stało się faktem – Konstantinos-Napoleon „FORG1VEN” Tzortziou ponownie będzie miał okazję zaprezentować się kibicom League of Legends. Grecki botlaner został oficjalnie zaprezentowany jako nowy gracz FC Schalke 04.

27-latek ma za sobą bogatą karierę, w której trakcie związany był m.in. z SK Gaming, Gambit Esports oraz H2k-Gaming. Pod banderą tej ostatniej ekipy wystąpił nawet na Worlds 2016, podczas którego udało mu się ze składem zająć miejsce w czołowej czwórce. Później jednak jego kariera ostro zahamowała, gdy Tzortziou został wcielony do wojska, gdzie musiał odbyć obowiązkową służbę. Ta zakończyła się dopiero w tym roku, chociaż w międzyczasie Grek kilkukrotnie wracał na chwilę, jak chociażby przy okazji wiosennego splitu European Masters 2018, który wygrał wraz z Origen.

Jego ostatni mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej w Europie miał jednak miejsce już ponad trzy lata temu, w sierpniu 2016 roku, i długo nie było pewne, czy jeszcze kiedykolwiek będzie mu dane powalczyć o czempionat na Starym Kontynencie. Teraz wiemy, że i owszem – w nadchodzącym sezonie FORG1VEN będzie strzec dolnej alei Schalke 04, zastępując tym samym oddanego do Origen Eliasa „Upseta” Lippa. Co ciekawe, w zespole z Gelsenkirchen ponownie spotka się on z Andreiem „Odoamne” Pascu, z którym miał już okazję współpracować podczas okresu spędzonego w H2k.

Po zakończeniu mojej służby otrzymałem wiele zapytań. Jednak gdy odezwało się do mnie Schalke, nie zamierzałem zastanawiać się dwa razy. Cieszę się, że będę mógł grać dla Królewsko-Niebieskich. Jestem ogromnym fanem piłki nożnej i gdy tylko jestem w Grecji, regularnie chodzę na mecze klubu z mojego rodzinnego miasta. Tego typu tradycja kojarzy mi się właśnie z Schalke 04 – przyznał w oficjalnym oświadczeniu Tzortziou. – Nie ulega wątpliwości, że Konstantinos to jeden z najlepszych graczy na świecie. Odznacza się on unikalnymi zdolnościami i ogromnym zrozumieniem gry. Taki zawodnik potrafi zrobić różnicę. Tym bardziej więc cieszę się, że postanowił grać dla Schalke – wtórował mu Tim Reichert, CGO niemieckiej orgniazacji.

Aby być na bieżąco z najważniejszymi roszadami wśród czołowych drużyn LoL-a, polecamy śledzić poniższy artykuł:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polska droga do Chongqing. Relacja LIVE z kwalifikacji #2 do WESG w CS:GO

To ostatnia szansa dla polskich drużyn Counter-Strike: Global Offensive, by te przybliżyły się do awansu na światowe finały World Electronic Sports Ga...