fot. Riot Games/Michał Konkol

100 Thieves wykupi Cody’ego Suna z Dignitas?

Piątkowy wieczór uraczył nas kolejną transferową niespodzianką. Jak informuje znany dziennikarz esportowy, Jacob Wolf, czeka nas wymiana na linii 100 Thieves a Dignitas. Dokładniej mówiąc chodzi o osobę Suna „Cody’ego Suna” Li-Yua, który ma ostatecznie zostać wykupiony przez pierwszą z wymienionych formacji.

Marksman trafił pod skrzydła Dignitas po tym, jak organizacja przejęła miejsce Clutch Gaming w League of Legends Championship Series. Wydawało się, że Sun będzie w dalszym ciągu reprezentował żółto-czarne barwy, ale do akcji wkroczyło 100 Thieves, które zainteresowało się omawianym graczem. Według planów tej organizacji, Cody Sun miałby współpracować na dolnej alei z Williamem „Stuntem” Chenem, z którym z kolei drużyna miałaby przedłużyć kontrakt i na stałe umieścić go w głównym składzie. Z formacją pożegna się natomiast dotychczasowy wspierający, Zaqueri „Aphromoo” Black, który miał już rozpocząć poszukiwania nowego pracodawcy.

Dotychczas największym sukcesem 22-latka było zakwalifikowanie się na Worlds 2019. Jego drużyna mimo awansu do głównego turnieju nie wygrała w swojej grupie ani jednego meczu, kończąc mistrzostwa świata z sześcioma porażkami. Nadmienić także należy, że to nie będzie pierwsza okazja do współpracy Cody’ego Suna z 100 Thieves, bo Sun miał okazję reprezentować tę ekipę w roku 2018.

Aby być na bieżąco z najważniejszymi roszadami wśród czołowych drużyn LoL-a, polecamy śledzić poniższy artykuł:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kto z kim podczas finałów ESL Pro League Season 10? Rozlosowano grupy

Faza zasadnicza dziesiątego, jubileuszowego sezonu ESL Pro League już za nami, przed nami natomiast światowe finały w Odense. Te rozpoczną się za niec...