STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

woxic wybrany MVP CS:GO Asia Championships 2019

Dziś mousesports przerwało trwający pół roku okres pucharowej posuchy i sięgnęło po triumf w CS:GO Asia Championships 2019. Spora w tym jednak zasługa Özgüra „woxica” Ekera, który wykręcił jeden z najlepszych ratingów na turnieju i przez serwis HLTV został nagrodzony tytułem MVP.

21-letni snajper zaczął swoją przygodę z imprezą dość przeciętnie, ale prezentował się coraz solidniej wraz z upływem czasu. To właśnie on niemal w pojedynkę zapewnił popularnym Myszom tak ważne zwycięstwo nad Evil Geniuses w ćwierćfinale oraz nad ENCE w wielkim finale. To także on ustrzelił najwięcej fragów spośród wszystkich uczestników zawodów i to fragów nie tylko z AWP, bo z 240 eliminacji jego autorstwa, które dane nam było w ostatnich dniach oglądać, tylko połowa była efektem korzystania ze snajperki. Jeśli zaś chodzi o rating Turka, wyniósł on 1,17 i był piątym najwyższym wynikiem – niemniej czterej gracze, którzy mogli pochwalić się lepszy rezultatem, nie dotarli dalej niż do półfinału.

Co ciekawe, dla Ekera jest to pierwsze tego typu indywidualne wyróżnienie. Nie ma się jednak co dziwić, bo CS:GO Asia Championships to pierwsza nagradzana przez HLTV impreza, którą udało mu się wygrać.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

CS:GO Asia: ENCE vs mousesports – statystyki graczy

Po kilku dniach zmagań poznaliśmy wreszcie zwycięzcę CS:GO Asia Championships 2019. Tym okazał się skład mousesports, który w niedzielę najpierw pokon...